Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.6746
  • Euro 16.4315
  • GR ALTIN 921.55
  • ÇEYREK 1516.8

Kılıçdaroğlu'ndan Meral Akşener açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamaları ile ilgili "Söyleme şekli değişik olabilir. En ufak bir şüphem yok." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Meral Akşener açıklaması!
  • 26 Eylül 2021, Pazar 13:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamaları ile ilgili konuştu.

"Elbette her partinin genel başkanının farklı değerlendirmeleri olacaktır." diyen Kılıçdaroğlu, "Ama hedef odaklı beraberlik sonuç alacak. Bundan en ufak bir şüphem yok. Bunu söyleme şekli değişik olabilir. Ben, “Dostlarımızla geleceğiz” diyorum; Meral Hanım, “13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” diyor." dedi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre ülke yönetiminin geldiği noktayı 'çoklu organ yetmezliği' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, "Aslında Saray’daki de biliyor. Etrafındaki beslemeler ellerindeki gücü, imkânları kaybetmemek için bu gerçeği kendisine söylemiyorlar. Hatta tam tersini söylüyorlar. Bu iktidarın alternatifi oluşmuştur. Bunu Saray’daki de görüyor. Bütün amacı oluşmuş olan yeni iktidar seçeneğini ortadan kaldırmak. Devletin, devlet kurumlarının imkânlarını da bunun için kullanmaktan çekinmiyorlar" yorumunda bulundu.


yukarı çık