Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.3142
  • Euro 10.8364
  • GR ALTIN 529.16
  • ÇEYREK 868.5

Kılıçdaroğlu'ndan 'Joe Biden' tepkisi: Gölgesini bile...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanlık Seçimleri’nde Demokrat Parti’nin adayı Joe Bİden'ın açıklamalarına tepki gösterirken AK Parti iktidarının 7 ay boyunca sözlere tepki vermemesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Joe Biden' tepkisi: Gölgesini bile...
  • 16 Ağustos 2020, Pazar 18:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanlık Seçimleri’nde Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden’ın 7 ay önce bir gazetede yaptığı röportajda, Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle yeneceğiz” sözlerine “Biz CHP olarak, bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz” dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 7 ay önce ABD başkan adayı Joe Biden’ın New York Times gazetesiyle gerçekleştirdiği röportajın tekrar gündeme getirilmesini değerlendirdi. 

"NEDEN ŞİMDİ TEPKİ VERİYORLAR"

“Önce şu soruyor gerçekten sormak gerekiyor” diyen Kılıçdaroğlu, “7 ay önce yapılan açıklama ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi? Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu? Dışişleri Bakanı kimdi? Hadi bütün bunlardan vazgeçtim. Perguleci Fahrettin neredeydi? 7 aydır tepki vermediler. Neden şimdi tepki veriyorlar?” sorularını yönelterek tepki gösterdi..  

"HİÇBİR EMPERYAL GÜCÜN GÖLGESİNİ DAHİ KABUL ETMİYORUZ"

CHP’nin Türkiye’nin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. ‘Çünkü bağımsızlık bizim karakterimizdir.’ Bu karakterden yola çıktık. Beni üzen şey gerçekten de 7 ay önce söylenen bu sözlere Dışişler Bakanı’nın, Erdoğan’ın, Fahrettin Altun’un, kendi kadrolarının tepki vermeyip 7 ay sonra bunu Türkiye’nin gündemine getirilmesi. Gerçekten merak ediyorum. Neden? Acaba yine birileri 'bunu kullanın deliğe süpürmeyin' mi dedi? Biz bunları merak ediyoruz.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık