Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4053
  • Euro 8.9849
  • GR ALTIN 440.76
  • ÇEYREK 722.99

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara 'MTV' çağrısı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Meclis açıldığında bir kanun teklifi vereceğiz, bu yıl, 2020 yılı için motorlu taşıtlar vergisi alınmasın" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara 'MTV' çağrısı!
  • 13 Mayıs 2020, Çarşamba 22:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni tip koronavirüs sürecinde işleri olumsuz etkilenen esnaf temsilcileriyle video konferansla görüştü.

Toplantıya İzmir, Kırşehir, Rize, Uşak, Kırklareli, Kars, Muş, Diyarbakır, Kilis, Sivas ve Manisa Esnaf Odaları başkanları ile Kasaplar Federasyonu ve Ayakkabıcılar Federasyonu başkanları katıldı.

Toplantıda Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Veli Ağbaba eşlik etti.

"ESNAF VE SANATKARLAR GÜNLÜK YAŞIYOR"

Karar'da yer alan habere göre; Esnafın pandemi sürecinde 'faizsiz kredi, çek-senet, vergi ödemeleri' gibi konularda yaşadığı sorunları dinleyen Kılıçdaroğlu, esnaf ve sanatkarların günlük yaşadığını, kendisi ve komşu esnafı o gün için bir gelir elde ettiyse 'Allah'a şükür' dediğini söyledi. 

Kovid-19 ile ilgili sürecin başında iş yerleri kapananların kiralarının ödenmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Gelir elde etmeyen bir esnaf nasıl kirayı ödeyecek? Gelir elde etmeden birikimi olmaz, olağanüstü birikimi olsa sanayici olur, işini büyütür" dedi. 

Görüşmede mazot desteğinden söz edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, taksi, otobüs, servis ve TIR şoförlerinin durumunu bildiklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 

"2020 İÇİN MTV ALINMASIN"

"Meclis açıldığıda bir kanun teklifi vereceğiz, bu yıl, 2020 yılı için motorlu taşıtlar vergisi alınmasın. Kovid-19 sadece bizi değil, dünyayı etkiliyor. Dünyada meclisi kapalı olan sadece Türkiye. Fransa, İngiltere, Güney Kore, Japonya, Papua Yeni Gine, Fas, Tunus, Cezayir, Mısır... Hepsinde açık, bizde kapalı. Niye kapalı kardeşim. Vatandaşın derdi var, kanun çıkaralım, varsa böyle dertler süratli şekilde yapalım, hayata geçirelim. Bütün Parlamento'nun bu konuda ortak hareket etmesi lazım."

Çay üreticilerinin sorunlarına da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye İş Kurumu'nun geçici işçi istihdam ederek, parasını da ödeyerek çayı toplatabileceği" önerisini getirdiklerini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, "Böylece çay üreticisi üstüne yük binmeyecekti, çaylar da bir şekilde toplanacaktı. Çay konusunda böyle bir karar alınabilirdi. Önerdik ama olmadı. ifadelerini kullandı. 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık