Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.547
  • Euro 15.3298
  • GR ALTIN 799.26
  • ÇEYREK 1311.2

Kılıçdaroğlu'ndan Halk Ekmek tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Halk Ekmek büfelerinin Ümraniye ve Üsküdar’da engellenmek istemesine yayınladığı video mesaj ile tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Halk Ekmek tepkisi
  • 27 Nisan 2021, Salı 4:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Üsküdar ve Ümraniye’de Halk Ekmek büfelerinin engellemesine tepki gösterdi.

Sosyal medyadan videolu mesaj paylaşan Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımıza halkın derdine koşun diyorum, onlar da koşuyorlar. Açlık ile tokluk arası bir dilim ekmek oldu bu ülkede. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Ekrem İmamoğlu ekmek büfeleri açıyor vatandaş ucuz ekmek alsın diye. Bir dilim ekmeğe savaş açtılar. Böyle bir ibret tablosunu Türkiye hiç yaşamadı” ifadelerini kullandı.

BARIŞ MANÇO'NUN ŞARKISIYLA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Barış Manço’nun Halil İbrahim Sofrası şarkısıyla seslenen Kılıçdaroğlu, şarkının şu sözlerini paylaştı:

“Yıllardır sürüp giden bir pay alma çabası, topu topu bir dilim, kuru ekmek kavgası, bazen durur bakarım bu ibret tablosuna, kimi tatlı peşinde, kimininse tuzu yok, alnı açık gözü toklar, buyursunlar baş köşeye, kula kulluk edenlerse ömür boyu taş döşeye, nefsine hakim olursan kurulursun tahtına, çala kaşık saldırırsan ne çıkarsa bahtına…”

 


yukarı çık