Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3573
  • Euro 9.9404
  • GR ALTIN 486.52
  • ÇEYREK 802.86

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Devleti Politize etmesinler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dava açın talimatına ilişkin, "Bunun akılla mantıkla ilgisi var mıdır. Üzerinde durduğumuz nokta bu. Devleti politize etmesinler." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Devleti Politize etmesinler!
  • 28 Ocak 2021, Perşembe 13:39

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel merkezinden ziyaret etti. 

Ortak basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu ile Babacan, CHP Genel Merkezi'nde yaptıkları görüşmenin ardından ortak açıklamada bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'yla 'tek adamcağız' polemiğine giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet liderine sert sözlerle yüklenmiş, "Bu zatın hakaretlerine muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile. Herkes davasını açmalı." demişti.

KILIÇDAROĞLU: DEVLETİ POLİTİZE ETMESİNLER

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün partisinin grup toplantısında 'Kılıçdaroğlu'na dava açın' talimatına ilişkin, "Sayın Erdoğan'ın bütün valiler dava açsın demesi bütün valiler benim emrimdedir, ben talimat veriyorum hepiniz dava açın demektir. Bunun akılla mantıkla ilgisi var mıdır. Üzerinde durduğumuz nokta bu. Devleti politize etmesinler. Onlar gelen her yasaları hizmete vermekle yükümlüdür" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a militan cevabı şöyle:

"Militan belirli bir düşünceyi savunan kişi demektir. Bizim burada kastettiğimiz devletin tarafsızlığıdır. Eğer siz devlet memurlarını bir siyasi partinin elemanı haline getirirseniz onu militanlaştırırsınız. Bu konuda çok örnek var. Sayın Erdoğan'ın bütün valiler dava açsın demesi bütün valiler benim emrimdedir, ben talimat veriyorum hepiniz dava açın demektir. Bunun akılla mantıkla ilgisi var mıdır. Üzerinde durduğumuz nokta bu. Devleti politize etmeisnler. Onlar gelen her yasaları hizmete vermekle yükümlüdür."

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Toplumun yüzde 58'i varolan sistemden memnun değil. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi istiyorlar. Bunu partiler olarak bir araya gelip konuşmak, belli bir uzlaşma kültürünü birleştirerek ortaya koymak önemli. Kısır tartışmalarla değil, aşmazları aşmak, Türkiye'yi önemli bir noktaya getirmek için bu çalışmalara ihtiyaç var. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarının görüşleri bizim için önemli." dedi.

ERDOĞAN'A Z KUŞAĞI CEVABI

Erdoğan, kendine güveniyorsa Z kuşağının önünde oturup tartışalım. Z kuşağına ben güveniyorum. Z kuşağının önünde oturalım, arzu ederse bunu A Haber'de yapalım. Beraber tartışırız, asla ama asla çekinmiyorum.

MERKEZ BANKASI'NI BATIRAN KİŞİ KİMDİR?

Erdoğan, benimle ilgili, benim SSK'nın başında olduğum dönemle bir müfettiş ordusu da görevlendirdi. Beş kuruş bulamadı. Bulsaydı kıyameti koparırdı. Sosyal güvenlik kurumları ticari değildir, kendisi 19 yıldır yönetiyor niye açık çok daha fazla büyüdü. İkinci soru; Merkezi Bankası bir anonim şirketi, neden döviz rezervleri eksi 47 milyar dolar. Merkez Bankası'nı o mu batırdı? Hesabını verir mi? Tekrar soruyorum, eksi 47 milyar dolar rezerv haline getirdiği Merkez Bankası'nı batıran kişi kimdir?

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Seçime karar verecek olan parlamento ve Sayın Erdoğan. Ne zaman arzu ederlerse seçime gidebiliriz. Ama biz yarın seçime gidecekmiş gibi çalışıyoruz.

Teröre her zaman karşı çıktık, çıkacağız. Çin'de Uygur Türklerine yapılanları doğru bulmuyoruz. Bir insan hakkı ihlali varsa, dünyanın nerede olduğu fark etmiyor o ihlallere karşı çıkmak zorundayız.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık