Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Joe Biden tepkisi: Biden'ı görünce yüzü gülüyordu

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Roma'da ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Joe Biden tepkisi: Biden'ı görünce yüzü gülüyordu
  • 02 Kasım 2021, Salı 15:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin haftalık grup toplantısında konuştu.

"Bir ülkede adalet yoksa sağlıklı ve tutarlı bir yönetim yoktur" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz'a karşı hep birlikte mücadele ettik ama birileri 15 Temmuz'u Allah'ın bir lütfu kabul edip, milletin ensesinde boza pişirmeye başladı. Haksızlığa uğradığını iddia edenler mahkemelere başvurdu. Bu süreçte beraat edenleri görevlerine iade edeceğiz." diye konuştu.

"BIDEN'I GÖRÜNCE YÜZÜ GÜLÜYORDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Roma'da ABD Başkanı Biden ile görüşmesini eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Öyle bir şahsım ve şürekası var ki utanıyorum. Dışarıda tam bir kuzu, gözleri gülüyor Biden'ı görünce. Türkiye böyle bir tabloyla hiç karşılaştı mı? En büyük derdi de bir fotoğraf çektirebilir miyim, 1 saat oturabilir miyim? Bu devletin itibarı yok mu? Yeter ki kendisini huzuruna kabul etsin, bir 10 dakika, 1 saat görüşebilsin. Onun şürekası onu kahraman ilan edecekler. Biden'ı görünce yüzü gülüyordu, Türkiye'ye gelirken çatık kaşlar. Kağıt toplayıcısını dövdürüyorlar, elindeki çek çeki alıyorlar. Baskıcı yüzünü millete layık görüyor. Dışarıda kuzu, içeride kaplan kesiliyor." ifadelerini kullandı.


yukarı çık