Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9445
  • Euro 18.5582
  • GR ALTIN 1031.9
  • ÇEYREK 1698.5

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Dava' yanıtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davalardan vazgeçmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından çok sert paylaşımlarda bulunarak Erdoğan'a seslendi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Dava' yanıtı!
  • 22 Kasım 2021, Pazartesi 13:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı 17 davadan vazgeçmesi sonrasında Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek açıklamalar geldi.

"SEN KİMSİN DE KİMİ AFFEDİYORSUN"

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın açtığı tüm davaları sonuna kadar götürmesini söyleyerek "Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu'nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı" ifadelerini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu'nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmeniz zamanı.

2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır.

Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir.

Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı… "


yukarı çık