Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4201
  • Euro 8.9841
  • GR ALTIN 438.54
  • ÇEYREK 719.47

Kılıçdaroğlu'ndan belediyelere talimat!

Kılıçdaroğlu'ndan bağış toplamasına izin verilmeyen belediyelere üç talimat...

Kılıçdaroğlu'ndan belediyelere talimat!
  • 26 Nisan 2020, Pazar 15:04

Tüm dünyayı etkileyen korona virüsü salgınında Türkiye’deki önemli tartışmalardan biri belediye yardımlarının engellenmesi oldu.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere CHP’li çok sayıda belediyenin yardım kampanyaları durduruldu, hesaplarına bloke konuldu.

CHP’li kurmaylar sorunun basit bir siyasi rekabet olmadığına dikkat çekiyor, “Bizim ana itirazımız Türkiye’nin parti devletine dönüştürülmesine. Devlet organizasyonunu tekleştirmek, bir parti üzerinden yürütmek, ülkeyi parti devletine dönüştürmek demek. Biz tüm unsurları ile buna itiraz ediyoruz” diyorlar.

Konu yargıya taşındı. Alınan idari tüm kararlar konusunda süreç takip edilecek, hukuki mücadele sürecek ama belediyelerin asli görevi olan halka hizmet durmayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kapsamda tüm belediyelere üç talimat verdiği ifade ediliyor.

Birincisi ihtiyaçları gidermek için çalışmalar devam edecek. İkincisi hastalığın yayılmasını engellemek için gerekli tüm tedbirler alınacak. Üçüncüsü İstanbul ve Ankara belediyelerince alınan kararlarda olduğu gibi park, bahçe, yol gibi acil olmayan tüm işler ertelenecek, kenti ekonomik olarak kalkındıracak, halkın temel ihtiyaçlarına cevap verecek projelere ağırlık verilecek.

duvar


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık