Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4316
  • Euro 10.0721
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 802.86

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli yorumu!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘AYM kapatılsın’ çıkışını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli yorumu!
  • 02 Nisan 2021, Cuma 15:04

Kılıçdaroğlu, “Anayasa Mahkemesi’ni gelin kapatalım demek doğru bir yaklaşım değil. Demokrasiye inanmamak anlamına gelir bu. Sayın Bahçeli bütün siyasal geleceğini Erdoğan’ın geleceğine paralel kıldı" dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ARTANKARA 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ziyaretinde açıklamalarda bulundu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ‘AYM kapatılsın' çıkışını değerlendiren Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) korunmasının çok önemli olduğunu söyledi.

“AYM KAPATILSIN DEMEK DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL”

Bahçeli’nin ‘AYM kapatılsın’ çıkışını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Anayasa Mahkemesi'nin korunması çok önemli. Can ve mal güvenliği, özgürlükler, hukukun üstünlüğü, adalet için Anayasa Mahkemesi önemlidir. Başvurduğumuz en son yargı makamıdır. Dolayısıyla Anayasa Mahkemesi'ni gelin kapatalım demek doğru bir yaklaşım değil. Demokrasiye inanmamak anlamına gelir bu” diye konuştu.

“GELECEĞİNİ ERDOĞAN’IN GELECEĞİNE PARALEL KILDI”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bahçeli’nin ‘AYM kapatılsın’ çıkışı sonrasında, “Sayın Bahçeli, çok mübarek bir isim olarak tanımladığı, muhterem bir isim olarak tanımladığı ve 2023’te Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiği sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin ikinci defa, yani Anayasa ile ilgili bir sorun olduğu ve ikinci defa seçilip seçilmeyeceği konusunda Türkiye’de hukukçular ikiye bölünmüş durumda. Böyle bir pozisyonda çok muhterem ve çok mübarek kabul ettiği Cumhurbaşkanı adayının üzülmesini muhtemelen istemediği için, ne olur ne olmaz diye bugünden Anayasa Mahkemesi’ni taşlamaya başladı” sözlerinin anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu Akşener’in sözlerini şöyle yorumladı:

“Bu düşüncenin kendi içinde bir tutarlılığı var çünkü Sayın Bahçeli bütün siyasal geleceğini Erdoğan'ın geleceğine paralel kıldı. Dolayısıyla fazla yorum yapmak istemem ama eğer kişi Erdoğan olmazsa ben de yokum, ben olursam Erdoğan var noktasına gelmişse bu tür açıklamalar olabilir Bahçeli tarafından.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık