Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4201
  • Euro 8.9841
  • GR ALTIN 438.54
  • ÇEYREK 719.47

Kılıçdaroğlu'ndan AK Partili Mahir Ünal'a yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyeler için "Paralel yapı" ifadesini kullanan AK Partili Mahir Ünal'ın sözlerine "Paralel devleti, biz değil erbapları bilir" ifadeleriyle yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan AK Partili Mahir Ünal'a yanıt!
  • 21 Nisan 2020, Salı 14:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Bayramı’nda TBMM’de sade bir tören yapılmasını isteyen ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile liderlerin törene katılmaması çağrısında bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u eleştirdi.

Ülkelerin tarihinde 100. yılların özel günler olduğuna ve özel törenler yapıldığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Ben o gün Gazi Meclis’te olacağım ve diğer liderlerin de o gün Meclis’te olmaları için çağrıda bulunuyorum” dedi.

Meclis Başkanı Şentop, Erdoğan'ın TBMM'nin 100. yılının kutlanacağı 23 Nisan özel oturumuna katılmayacağını belirtmiş, "Parlamentodaki törene siyasi partilerimizin genel başkanları da katılmazsa iyi olur" demişti.

Cumhuriyet'ten Miyase İlknur'un haberine göre, Meclis’in 23 Nisan nedeniyle sınırlı ve sadece bir törenle yetinmesinin kendi tarihine de saygısızlık olduğunu dile getiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “23 Nisan töreni meclisin tarihine yakışır şekilde olmalı ve tüm liderler de o gün o çatı altında bulunmalı. Ben o gün mecliste olacağım. Diğer liderler gelmezse de kendi bilecekleri iş” şeklinde konuştu.

"PARALEL DEVLETİ ERBABI BİLİR"

CHP’li belediyelerin yardım kampanyalarının durdurulmasını, sahra hastanelerinin mühürlenmesini ve bedava ekmek dağıtımının yasaklanmasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, bu kampanyaların “paralel devlet yapılanması” olarak yorumlanmasına ise şu yorumu yaptı:

"Belediyelerimiz ekmek, gıda kolisi dağıtarak ya da sahra hastanesi açarak hangi kılcal damarlara sızmış olabilirler acaba. Paralel yapıyı en iyi bilen bizzat o yapının mensupları ile onlara ne istedilerse veren AK Parti hükümetleridir. Biz o işin erbabı değiliz.”

AK Partili Mahir Ünal'dan ilginç 'ücretsiz ekmek dağıtımı' çıkışı! AK Partili Mahir Ünal'dan ilginç 'ücretsiz ekmek dağıtımı' çıkışı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık