Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Kılıçdaroğlu’ndan ‘5’li çete’ çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devleti iyi yönetemiyorlar. Yakın çevrelerinin ceplerini düşünüyorlar. 5’li çete tüm mal varlığını Londra’ya götürdü, onu da iyi biliyorum. Eğer destek verirseniz biz bu malların tamamını Türkiye’ye getireceğiz. Bunların tamamı birlikte olursak olur" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘5’li çete’ çıkışı
  • 03 Nisan 2022, Pazar 0:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgöl ilçesinde ‘Çiftçi ve Muhtarlar Buluşması'na katıldı.

“EĞER DESTEK VERİRSENİZ 5'Lİ ÇETENİN MAL VARLIĞININ TAMAMINI TÜRKİYE'YE GETİRECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, tarım konusunda Hollanda ile Türkiye’yi karşılaştırarak şu ifadeleri kullandı:

* Hollanda Konya'dan küçük. Konya'dan küçük Hollanda'nın yıllık tarım ürünü ihracatı 180 milyar doların üzerinde.

* Biz devasa ülkeyiz yıllık tarım ihracatımız 18-20 dolar civarında. Nasıl oluyor da biz el aleme muhtaç hale geliyoruz. Niye oluyor bunlar? Devleti iyi yönetemiyorlar. Ceplerini düşünüyorlar, yakın çevrelerinin ceplerini düşünüyorlar.

* 5'li çete tüm mal varlığını Londra'ya götürdü, onu da iyi biliyorum. Eğer destek verirseniz biz bu malların tamamını Türkiye'ye getireceğiz.

* Bunların tamamı beraber olursak olur, birlikte olursak olur. Türkiye'nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Tüm sorunlar akılla mantıkla çözersiniz. Türkiye düşündüğünüzden daha zengin bir ülke.

Türkiye genelinde çiftçiye elektriği ücretsiz verme projelerinin olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Doğu'dan başlayacağız batıya doğru tarımda kullandıkları elektriği ücretsiz vereceğiz. Ayrıca oradan gelir de elde edeceğiz. Her şey bizim ülkemizde var, niye yapmıyorlar. Çünkü doğalgaz, kömür lobisi izin vermiyor. Biz lobilerin adamı değiliz halkın adamıyız. Halk için çalışacağız” dedi.

Sözcü


yukarı çık