Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Kılıçdaroğlu: Tank Palet Fabrikası'nın Katar'a satılması vatana yapılan en büyük ihanettir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemi değerlendirirken, ülkeye yapılmış en büyük ihaneti açıkladı.

Kılıçdaroğlu: Tank Palet Fabrikası'nın Katar'a satılması vatana yapılan en büyük ihanettir
  • 30 Mart 2022, Çarşamba 2:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci kez çalışma yemeğinde bir araya gelen siyasi parti genel başkanları olarak beş temel mesaj ortaya koyduklarını söylerken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Milli Ordumuza yapılan en büyük ihanetin, Tank-Palet Fabrikası’nın Katar’a satılması olduğunu vurgularken, konu ile alakalı şu cümleleri kullandı:

"Allah aşkına Katar aşkından derhal vazgeçin. Katar, Tank-Palet'i istedi onu verdin. Katar tank üretse, deriz ki onların teknoloji bilgileri yeterli, bizde de gelip tank üretecekler. Adamların tank üretmeleri mümkün değil ama ordudan alıp verdiniz. 2018'de tankımız olacaktı, 2022 ortada tank yok. Milli ordumuza yapılmış en büyük ihanettir. Arsalar, araziler verdiler. Bir devlet bu kadar pazarlanır mı? Burası ticarethane mi? Burası milli bir devlet. Bahçeli'nin ağrına gitmiyor bunlar. Benim milliyetçilik anlayışım onunki gibi değil. Bu ülkenin çıkarları üzerine benim milliyetçiliğim var. Irkçılık bağlamında değil.


yukarı çık