Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9564
  • Euro 18.3266
  • GR ALTIN 1032.0
  • ÇEYREK 1697.9

Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığı tamamen kirlenmiş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığı tamamen kirlenmiş
  • 18 Mayıs 2021, Salı 13:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AK Parti Milletvekili Tolga Ağar hakkındaki açıklamaları sonrasında mafya-siyaset-devblet” üçgeninde yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinin MYK toplantısında “mafya-siyaset-devlet” üçgeninde ortaya çıkan korkunç iddialar hakkında değerlendirmelede bulunan Kılıçdaroğlu, “Mafya batağına battılar. Cumhur İttifakı ve mafya iç içe geçmiş. İçişleri Bakanlığı tamamen kirlenmiş” dedi.

‘DUYMAZDAN GELEMEYİZ’

Yurtdışındaki Sedat Peker’in çektiği videoları MYK gündemine alan Kılıçdaroğlu’nun, “Böyle karmaşık ilişkiler yumağına giren bir iktidardan bir an önce kurtulmak lazım. Tüm kurumlar artık yönetilemiyor, savruluyor. İçişleri Bakanlığı tamamen kirlenmiş. Konu sadece mafyanın açıklamaları ile ilerliyor ama Cumhuriyet savcıları bunu araştırmalı. Açıklamalar mafyadan geliyor olsa da biz bunları duymazlıktan gelemeyiz” dediği öğrenildi.

MYK'DA ÖZGÜR FİLİSTİN VURGUSU

Video konferans yoluyla CHP MYK'da görüşen Kılıçdaroğlu, edinilen bilgilere göre, Siyonist İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kurmayları da kurmaylarıyla değerlendirdi.

Siyonist İsrail'in saldırılarına karşı özgür Filisin vurgusunun yapıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu, “Bu AK Parti ile CHP arasında bir tartışma ya da polemik değil. Birlik ve beraberlik içerisinde bu konunun arkasında durulması gerekiyor. Bütün konuşmalarımızı ve duruşumuzu buna göre yapalım” dedi.

CHP yönetiminin, İsrail’e yönelik kınama içeren bir metin oluşturduğu ve Millet İttifakı yönetimindeki belediyelerle paylaştığı öğrenildi.

Kaynak: Milligazete


yukarı çık