Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0845
  • Euro 9.6931
  • GR ALTIN 451.46
  • ÇEYREK 740.67

Kılıçdaroğlu da o tartışamaya dahil oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24 yazarı Murat Sabuncu’ya yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirilere karşı paratoner olarak kullandığını belirterek, “Damada karşı Soylu'nun güçlü pozisyona sahip olduğu konuşuluyor” dedi.

Kılıçdaroğlu da o tartışamaya dahil oldu!
  • 15 Nisan 2020, Çarşamba 14:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını açıklaması sonrası yaşananlarla ilgili, “Erdoğan'dan habersiz karar alacağını düşünmüyorum. Erdoğan eleştirilere karşı Soylu'yu paratoner olarak kullandı. Damada karşı Soylu'nun güçlü pozisyona sahip olduğu konuşuluyor” şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'in Koronavirüs salgını nedeniyle 45 gün kapalı tutulacak olmasını eleştirerek "Milli Mücadele'de bile açık olan Meclis niye kapatılıyor; bunu doğru bulmuyoruz. İktidar yaptıklarıyla kendi iktidarının sonunu getiriyor" dedi. 

T24 Yazarı Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Meclis'in böyle bir dönemde kapalı tutulmak istenmesini anlamadıklarını, AK Parti ve ortağı MHP'nin 'torba yasaları getirdik, artık parlamentoya ihtiyaç yok' diye düşünmüş olabileceklerini söyledi. Meclis'in kapatılmasının 'tek adam rejiminin' bir sonucu olduğu ifade eden Kılıçdaroğlu, Erdoğan her şeyi halleder anlayışının yanlış olduğunu ifade etti.  

Meclis'ten geçen ve yasalaşan infaz indirimi düzenlemesinin adalet duygusunu zedelediğine vurgu yapan CHP lideri "Eline bıçak alan çıkıyor, elinde kalem olan ise hapiste olacak. Bunu hiçbir ahlak ve vicdan kabul etmez" dedi.

Düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu "Umarım AYM geçmişte adaleti sağlamaya yönelik kararlarını dikkate alır" diye konuştu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını vermesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdpğan’ın kabul etmemesi sonrası yaşananlarla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu,   “Olayları izliyoruz. Süleyman bey sorumluluğu üstüne alarak Erdoğan'ı rahatlatmak istedi. Erdoğan'dan habersiz karar alacağını düşünmüyorum. Erdoğan eleştirilere karşı Soylu'yu paratoner olarak kullandı. Damada karşı Soylu'nun güçlü pozisyona sahip olduğu konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erdoğan bütün olumsuzlukları örtmek için Kılıçdaroğlu ile tartışmaya girersem vatandaşın gözünden gerçekleri kaçırır mıyım derdinde. Erdoğan benimle tartışmak istiyorsa  A Haber'i var mesela. Tartışırız. FETÖ borsası dedim, AK Partililer söylüyor. Fettah Tamince'nin 17-25'ten sonra Fethullah Gülen'e gittiğini söyledim. Erdoğan'ın avukatlarının para alarak birilerini korduğunu söyledim. Erdoğan bunlar yanlıştır diyorsa hepsini kanıtlarım."

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık