Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4009
  • Euro 10.1746
  • GR ALTIN 503.40
  • ÇEYREK 827.17

Kılıçdaroğlu, Çakıcı'nın sözleri hakkında ilk kez konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik sözlerine ilişkin, "Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Çakıcı'nın sözleri hakkında ilk kez konuştu
  • 18 Kasım 2020, Çarşamba 13:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Görüşmede CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun, Muharrem Erkek ve Gülizar Biçer Karaca eşlik etti.

Alaattin Çakıcı hakkında Kılıçdaroğlu, "Bahçeli ile ilişkisi nedir bilmiyoruz ama ciddiye alınacak bir olay değil. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez" ifadelerini kullandı.

"BAHÇELİ İLE İLİŞKİSİNİ BİLMİYORUZ"

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Erdoğan'ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor, Bahçeli'yi eleştiriyorum yer altı dünyasının lideri cevap veriyor. Türkiye'nin geldiği hale bakın. Hukukun olmadığı yerde, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç devleti haline gelebilir. Nasıl olur da böyle bir açıklama buradan gelir. Bahçeli ile ilişkisi nedir bilmiyoruz ama ciddiye alınacak bir olay değil. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez. "

DAVUTOĞLU: SORUMLUSU İKTİDAR OLUR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdide ilişkin, "Sayın Genel Başkan'a siyasi bir eleştiri dolayısıyla yöneltilen tehditler konusunda, kesinlikle öncelikle iktidarın bu konuya cevap vermesi gerekiyor. Burada hukuk kuralları işler ve anayasal bir konuma sahip olan ana muhalefet lideri hiçbir kimse tarafından tehdit edilemez, hakarete uğrayamaz" dedi.

Davutoğlu, "Reformlardan bahsedildiği günlerde eğer bir siyasi parti lideri açık şekilde tehdit ediliyorsa, öbür tarafta da toplum ayrıştırılıyorsa bunun sorumlusu iktidar olur" ifadelerini kullandı.

"Sayın Erdoğan'dan da Sayın Bahçeli'den de randevu talep ettim. Türkiye'de öyle bir psikolojik ortam var ki, bir parti bir partiyle bir araya geldiğinde toplumsal uzlaşma, başka bir parti bir araya geldiğinde bölücülük oluyor. Bu ülkenin geleceği için demokratik bir düzeni kurma vaktidir."

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık