Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4445
  • Euro 10.0241
  • GR ALTIN 493.72
  • ÇEYREK 802.86

Kılıçdaroğlu: Bu rakamı belirleyenlerde vicdan yok!

Ankara’da basın mensupları ile bir araya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücrete yapılan zammı eleştirdi

Kılıçdaroğlu: Bu rakamı belirleyenlerde vicdan yok!
  • 30 Aralık 2020, Çarşamba 12:53

Televizyonların Ankara Temsilcileri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, önceki gün belirlenen 2021 yılı asgari ücret tutarını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “Bu rakamı belirleyenlerde vicdan yok. Kaçakçıları, organ ticareti yapanları, uyuşturucu kaçakçılarını kanun çıkararak koruyacaksın ‘senden vergi almayacağım’ diyeceksin ve aynı zamanda da aklayacaksın. Ancak asgari ücretliden vergi alacaksın” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyonların Ankara temsilcileri ile 2020 yılı değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda Kılıçdaroğlu, gündemin öne çıkan konu başlıkları hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.Gündemin sıcak maddesi olan 2021 yılı asgari ücret tutarı ile ilgili konuşarak sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, “Bu rakamı belirleyenlerde vicdan yok. Kaçakçıları, organ ticareti yapanları, uyuşturucu kaçakçılarını kanun çıkararak koruyacaksın ‘senden vergi almayacağım’ diyeceksin ve aynı zamanda da aklayacaksın. Ancak asgari ücretliden vergi alacaksın. Bu iktidar, kara paracıların iktidarı. 5’li çeteye, milyarlarca lira vergi avantajı sağladınız” dedi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık