Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8939
  • Euro 18.4553
  • GR ALTIN 1029.4
  • ÇEYREK 1694.1

Kılıçdaroğlu: Afganistan'a Erdoğan için kefen giyenler gitsin!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı sorunu ve Afganistan hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan için kefen giyenler gitsinler Afganistan'a" dedi.

Kılıçdaroğlu: Afganistan'a Erdoğan için kefen giyenler gitsin!
  • 12 Ağustos 2021, Perşembe 23:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki sığınmacı sorununa ve Türkiye'nin Afganistan'a asker gönderme girişimine dair açıklama yaptı.

Afganistan'a asker gönderilmesine karşı çıktığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan için kefen giyenler gitsinler Afganistan'a. Suriye'de başımıza gelen var, şimdi Afganistan. 1 milyon. 1 milyondan daha fazla gelecek" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle;

"DEVLETİ CAM GİBİ ŞEFFAF YAPACAĞIM"

"Kesinlikle ırkçılığı bitireceğim, herkesin kimliği kendi şerefidir, ırkçılık üzerinden siyaset olmaz" diyen Kılıçdaroğlu, inanç, kimlik  ve yaşam tarzı üzerinden siyaseti bitireceğini söyledi.

CHP’nin de geçmişte kabahati olduğunu ve toplumdan uzaklaştığını söyleyen CHP lideri, son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Devleti cam gibi şeffaf yapacağım. Demokrasinin çıkış noktası vatandaşın iktidara 'benim vergimi nereye harcadın?' demesiyle başladı. Biz dah bu noktaya gelmedik" dedi.

"ERDOĞAN İÇİN KEFEN GİYENLER GİTSİN"

Son günlerde yaşanan Afgan göçüne de değinen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gencecik insanlar Afganistan'dan çıkıyorlar. 2 bin 400 km yolu aşıyorlar Türkiye'ye geliyorlar. Sözde sınır kapımız kapalı. Bütün sınır açık. Devletin gözetiminde geliyorlar, tamamı. Yerleştiriliyorlar. İçlerinde kadın, çocuk, yaşlı yok. Hepsi genç. Oradan kaçanlar buraya geliyor, biz de diyoruz ki pırıl pırıl gençlerimize Kabil'e gidin orada savaşın. Hangi akıl, hangi mantık bunu kabul eder. Ki bizim Afganistan'la tarihsel dostluğumuz var. Tarafları barıştırabiliriz ama kavganın parçası olmak yanlıştır. Erdoğan için kefen giyenler gitsinler Afganistan'a. Suriye'de başımıza gelen var, şimdi Afganistan. 1 milyon. 1 milyondan daha fazla gelecek" diye konuştu.


yukarı çık