Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5382
  • Euro 10.1246
  • GR ALTIN 495.26
  • ÇEYREK 802.86

Kerim Çoraklık, Sedat Peker’in açıklamaları üzerine yargıya başvurdu

İYİ Parti Sosyal Medya Direktörü Kerim Çoraklık, kendisinin hapis yatmasına neden 'FETÖ' suçlamasıyla ilgili olarak Sedat Peker’in açıklamalarının ardından yargıya başvurdu.

Kerim Çoraklık, Sedat Peker’in açıklamaları üzerine yargıya başvurdu
  • 22 Mayıs 2021, Cumartesi 19:59

İYİ Parti Sosyal Medya Direktörü Kerim Çoraklık, suç örgütü lideri Sedat Peker’in, kendisinin ‘FETÖ’den hapis yatmasına neden olan olayla ilgili açıklamalarının ardından konuyu yargıya taşıdı.

Çoraklık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türk Milliyetçisiyim, devletten şikayetçi olmam, mağdur edilsem de tazminat diyerek milletin parasına el uzatmam ama devletin içinde bulunduğu karışık ortamı kullanarak; iftira atana, kumpas kurana dava açarım!" ifadelerini kullandı.

Çoraklık, Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Emre Olur hakkında dava açtığına dair suç duyurusu dilekçesini paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, Beyaz TV’de ‘FETÖ’cü’ denilerek hedef gösterildikten sonra gözaltına alınıp, 14 ay hapis yatan ve daha sonra beraat eden İYİ Parti Sosyal Medya Direktörü Kerim Çoraklık’a ‘kumpas’ kurulduğunu söylemişti.

Peker, yayınladığı videoların 5'incisinde “Emre Olur var, Beyaz TV’de çıkıyordu, bana gelip giderdi, nasıl bir tezgah kurduğunuzu anlattı bana. Ben sağlamcı adamım, bizde kayıt kuyut sağlam olur. Bu Kerim Çoraklık var, İYİ Parti sosyal medya direktörüydü. Emre Olur’u siz Beyaz TV’ye çıkarıp, teknik böyle çok şey biliyorlar, bu bu şeylerden 'FETÖ’cüdür' diye adamı nasıl paketleyip kaç senedir ceza yatırtınız. Bana anlattı, namusluysa sorana da anlatırlar” ifadelerini kullanmıştı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık