Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6316
  • Euro 10.1343
  • GR ALTIN 492.80
  • ÇEYREK 808.58

Kavun üreticisi de isyan etti!

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Sofular köyünde hasat ettiği kavunu satamayan üretici isyan etti.

Kavun üreticisi de isyan etti!
  • 14 Eylül 2021, Salı 13:22

Tüccarın zararına fiyat verdiği kavunlar bir haftadır köy meydanında bekliyor. Üretici Ali Rıza İncikabı, “Hale gidiyorsun para istiyorlar. Pazara gidiyorsun para istiyorlar. Üretici kendi malını satamıyor. Tam sömürü düzeni” diyerek tepkisini dile getirdi.

Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Sofular ve Çiftlik köylerindeki kavun üreticileri ürünlerini satılamadığı için ortada kaldı.

Hasat edilen kavunları köy meydanına getiren üretici bir haftadır tek bir tüccarın bile ürün almadığını belirtti, verilen fiyatın ise maliyetleri karşılamadığından yakındı.

“TAM SÖMÜRÜ DÜZENİ”

Üretici Ali Rıza İncikabı, geçen yıl 100 liraya aldıkları tarım ilacını bu yıl 450 liradan 100 liralık gübreyi de 350 liradan aldıklarını belirtti.

İncikabı, “Geçen sene kavunun kilosu 2 liraydı. Her şeyin fiyatı artarken kavunun fiyatı daha da düştü. Özellikle yakıt fiyatı belimizi büktü. Taban fiyat olması lazım. Ürünü kendisi satmak isteyen üretici de zor durumda Hale gidiyorsun para istiyorlar. Pazara gidiyorsun para istiyorlar. Üretici kendi malını satamıyor.  Belediyeler pazarda her yeri satmış. Üretici gidip kendi malını satamıyor. Zabıta gelip başına dikiliyor. Tam sömürü düzeni” diye isyan etti.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık