Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.554
  • Euro 10.0867
  • GR ALTIN 497.06
  • ÇEYREK 815.48

Karamollaoğu'ndan ABD'ye sert mesaj: Diktatörleri desteklememeli!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'deki STK temsilcileri, akademisyenler ve iş adamlarının katıldığı çevrim içi toplantıda konuştu.

Karamollaoğu'ndan ABD'ye sert mesaj: Diktatörleri desteklememeli!
  • 29 Aralık 2020, Salı 13:53

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, iş insanları ve akademisyenlerin katıldığı çevrim içi toplantıda, ABD ve dünya gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, ABD’nin dünyaya nizam vermeye çalışan baskıcı politikalardan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

ABD DİKTATÖRLERİ DESTEKLEMEMELİ

ABD-Türkiye arasındaki mevcut sorunlara bakışıyla ilgili bir soruya Karamollaoğlu, ABD’nin baskıcı politikalarına karşı olduklarını belirterek, "Amerika dünyaya nizam vermekten elini çekmeli. Sömürüyü, çifte standardı, tekebbürü, 'ben bilirim sen bilmessin'i bırakmalı, diktatörleri desteklememeli." şeklinde konuştu.

AVRUPA İLE ABD'NİN BİLE PARALELLİĞİ KAYBOLDU

Milligazete'de yer alan habere göre; Karamollaoğlu, ABD'yi diğer ülkeler üzerinde tatbik ettiği politikalarda istikrarlı olmamakla eleştirerek, "Ümid ediyorum ABD zaman içinde bu baskıcı politikalarını terk eder, çünkü dünya değişti, Avrupa ile ABD'nin bile paralelliği kayboldu. İkisi de farklı tellerden çalmaya başladı. Çünkü ekonomik rekabet var, karşılarında da Çin, Rusya var. Nasıl mücadele edecekler? Bunun belirttiğim sağlam temellere oturması şart. Biz ABD’yi bu konuda ikna etmeye gayret ederiz." ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık