Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.548
  • Euro 11.1005
  • GR ALTIN 549.05
  • ÇEYREK 901.18

Karamollaoğlu’nun direnci mi kırılacak?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ile yaptığı görüşmenin ardından ittifak tartışmaları parti içerisinde sürüyor.

Karamollaoğlu’nun direnci mi kırılacak?
  • 16 Şubat 2021, Salı 14:53

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, içinde AKP ve MHP’nin olduğu bir ittifaka kesinlikle adım atmayacağını belirtiliyor.

Partili kaynaklar, Asiltürk’ün destekçilerinin partiye zarar verecek adımlardan kaçındıklarını ancak Cumhur İttifakı konusunda başta Karamollaoğlu olmak üzere partinin önde gelen isimleri üzerinde bir kanaat oluşturmaya çalıştıklarını söylüyor.

Asiltürk’e yakınlığı ile bilinen Abdülkadir Karaduman’ın da yaklaşık 2 aydır Karamollaoğlu’ndan randevu talep ettiği ancak Karamollaoğlu’nun görüşmeyi kabul etmediği belirtiliyor.

Karamollaoğlu ile ittifaka girilmemesi halinde partinin olağanüstü kongreye giderek genel başkan değişikliğine gidebileceği de kulislerde konuşulan iddialar arasında yer alırken, geçen hafta bu iddia iktidar medyasına yansıdı.

İktidar medyası Karamollaoğlu yerine Milli Görüş hareketinin kurucusu Necmettin Erbakan’ın danışmanlarından Mete Gündoğan ismini öne sürerken, partili kaynaklar bunun bir blöf yarışı olduğunu kaydediyor.

Nitekim iktisat profesörü olan Gündoğan da bu iddiaları yalanlayarak adaylık talebinin olmadığını duyurdu. Erdoğan’ın bundan sonraki ilk ziyaretini Saadet Partisi için önemli isimlerden olan ve eski bakanlardan Recai Kutan’a olacağı belirtiliyor. Partili kaynaklar Recai Kutan’ın ittifak konusunda ikna olması halinde, Karamollaoğlu’nun direnme gücünün zayıflayacağı kanısında olduğu belirtiliyor.

BABACAN DA ‘MUHALEFETİ KISTIRDI’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, anayasanın ilk 4 maddesine ilişkin “Şu anda bunları tartışmak için uygun iklim yok ülkede. Günü geldiğinde, zemin ve şartlar uygun olduğunda tartışırız” sözleri muhalefet partilerinde rahatsızlığa neden oldu. İYİ Parti, “Eğer Babacan’ın partisi olan DEVA, anayasa ile ilgili anayasanın ilk 4 maddesine ters düşerse, bu muhalefet içinde biz olmayız” diyerek rest çekti

İYİ Partinin bu sözlerden en fazla zarar görecek partinin CHP ve İYİ Parti olacağına dikkat çekerek “CHP de bir an önce anayasanın ilk 4 maddesi karşısında İYİ Parti ile birlikte konuşlanması gerekiyor. Aksi halde bu gibi söylemler halktan karşılık bulamaz. 2023 seçimlerinde Millet İttifakı’nın oy kaybına bile neden olabilir” diye tepki gösterdiği ifade ediliyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık