Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2182
  • Euro 10.7583
  • GR ALTIN 528.10
  • ÇEYREK 866.66

Karamollaoğlu, Erdoğan’a sitem etti: Kime güveneceğiz

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın sessiz kaldığını söyledi.

Karamollaoğlu, Erdoğan’a sitem etti: Kime güveneceğiz
  • 20 Ocak 2021, Çarşamba 19:25

Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırıları anımsatan Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

* Gazetecilerin özellikle hedef gösterilmesi, siyasetçilere fiilen saldırılar düzenlenmesi, ne siyaset adamlığına ne de devlet adamlığına yakışmıyor.

* Siyaset meşru zeminde yapıldığı sürece muteberdir. Baskı ve tehditlerle siyasetin dizayn edilmeye çalışılması, demokrasimiz açısından son derece sakıncalıdır.

* Kabul edilmesi mümkün değil. Muhalifleriyle fikir bazında mücadele edemeyenler ancak kaba kuvvete başvurmayı bir bakıma görev haline getirdiler.

* Kaba kuvvetle siyaseti dizayn edemez sadece kargaşayı, baskıyı arttırır, zulme vesile olur. Bu durum fikir ve düşünce özgürlüğünün ortadan kaldırılması anlamına gelir aslında.

* Bu yaklaşım ne insanlığa ne siyaset adamlığına ne de devlet adamlığına yakışır. Son zamanlarda kaba kuvvete başvurulması barış ortamını ortadan kaldırmaya yönelik bir hamle olarak gözükmektedir.

* Esas meselelere odaklanmamız böylece engellenmektedir. Türkiye'mizin çözülmesi gereken o kadar çok meselesi var ki ama şiddete başvurduğunuzda bu konuları tartışma imkanı ortadan kalkmaktadır.

“CUMHURBAŞKANI SESSİZ, KİME GÜVENECEĞİZ?”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a düzenlenen saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sessiz kalmasının doğru olmadığını ifade eden Karamollaoğlu, “Bizi en çok şaşırtan Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konulardaki sessizliğidir. Kendi muhalifi bir partinin bir mensubu darp ediliyor, hastanelik ediliyor Sayın Cumhurbaşkanı sessiz, kime güveneceğiz? Kimden yardım isteyeceğiz? Kim bu saldırıların önüne geçecek? ‘Elbette hak etmiştir' mantığı varsa o zaman Türkiye'nin problemlerini çözmeye değil tam tersine tahrik etmeye vesile olur. Bu ülke hepimizin. Bu saldırılar karşısında yetkililer sessiz kalamaz, kalmamalıdır. Bizim esas meselemiz önce bu kaos ortamının değiştirilmesidir. Özgürlüklere bir zemin hazırlanması ve bunun içinde adaletin tesisi sağlanması, bunları terk ettiğimizde bizim ana meselemiz gelip kendiliğinden ekonomiye dayanıyor. Başka meselelerimiz de var ama önce bu kaos ortamından kurtulmak” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık