Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.3048
  • Euro 10.8471
  • GR ALTIN 534.24
  • ÇEYREK 876.44

Karamollaoğlu: BOP işliyor engellemeliyiz!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin İl Başkanları Ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda konuştu.

Karamollaoğlu: BOP işliyor engellemeliyiz!
  • 01 Şubat 2020, Cumartesi 14:12

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin ‘İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda gündemin önemli konu başlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MilliGazete'de yer alan habere göre; Gündemin en sıcak konu başlığı olan Kasım Süleymani suikastı ile ilgili görüşlerini dile getirerek sözlerine başlayan Karamollaoğlu, “ABD adeta harp ilan eder gibi hem uluslararası hukuku hem de kendi anayasalarını çiğneyerek Trump’ın emri ile İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani düzenlenen füze saldırısı ile katledilerek şehit edilmiştir. Bugün dünyanın başındaki en büyük bela ABD’dir. Askeri ve ekonomik gücünün de büyük olması nedeniyle bu bela daha da yıkıcı oluyor. Ancak her zalim gibi Amerika da kahrolacaktır” ifadelerini kullandı.

IRAK’IN BUGÜNKÜ HALiNDE HÜKÜMETİN DE PAYI VAR

ABD elçiliği işgali ve Süleymani suikastı ile iyiden iyiye tansiyonun yükseldiği Irak’ın içine düştüğü bu istikrarsızlıkta mevcut hükümetin de payı olduğunu belirten Karamollaoğlu, “İktidar başa geldiği ilk an Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’a yönelik işgal girişimine destek verdi. Bu destek ile Irak’a girildi, iki milyon insan katledildi. Ülke yerle bir oldu ve istikrar bir daha oluşmadı. Irak’ın içinde bulunduğu bu durum İslam aleminin özeti gibi. Maalesef ki tüm İslam alemi Moğol istilasından bu yana görülmemiş bir istikrarsızlık ve kargaşa yaşıyor” dedi.

HÜKÜMET ÇİN’E KARŞI BİR TAVIR ALMALIDIR

İslam aleminin kanayan bir diğer yarası olan Doğu Türkistan ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, Çin’in bölgede kurduğu zulüm kamplarını ‘eğitim’ adı altında meşrulaştırmaya çalışan kesimlere, “Bu kafa tam bir komünist kafadır. Bunu tasvip edip anlamak mümkün değil” tepkisini gösterdi. Doğu Türkistan ile ilgili hükümete ve vatandaşa da çağrıda bulunan Karamollaoğlu, “Hükümetimiz Çin’den gelecek birkaç milyar dolara tamah etmeyip yaşanan zulme karşı tavır almalı ve Çin’i bundan geri adım atmaya zorlamalıdır. Biz bireysel olarak ise Çin mallarını almamalıyız” şeklinde konuştu.

İKTİDAR ROTALARINI KAYBETMİŞ BİR GEMİYE BENZİYOR

Gündemin bir diğer önemli gündem maddesi olan Libya konusunda hükümetin, ‘sonunu düşünen kahraman olamaz’ sözleri ile bir politika çizmeye çalışmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AK Parti hemen her konuda rotasını kaybetmiş bir gemiye benziyor. Kabadayılıkla meseleleri halledeceğini zannediyor. Bu nedenle de işin sonunu düşünmüyorlar. Çünkü bunlar devletin başındakilerin geleceği düşünüp adım atarsa ‘kahraman’ olamayacaklarını düşünüyorlar. Çok film izliyorlar. Senaryolarını belki de kendilerinin yazdırdıkları filmlere inanmaya başladılar” dedi.

YANLIŞ ADIMLAR VAHİM SONUÇLAR DOĞURABİLİR

TBMM’den geçen Libya Tezkeresi ile ilgili hükümete uyarılarda bulunarak değerlendirmelerine devam eden Karamollaoğlu, “Bölgede gelecek düşünülmeden atılan her adım telafisi güç sorunları ortaya çıkartıyor. Bugün bu tezkere de düşünülmeden atılacak yanlış adımlar, vahim sonuçlar doğurabilir” ifadelerini kullandı.

ADALET SARAYLARDA, UMUT PİYANGODA ARANIR HALE GELDİ

Geride bırakılan 2019 yılına bakıldığı zaman iç açıcı bir tablo ile karşılaşılmadığını belirterek iç gündem ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, “Bir ülkenin gücü dört temel üzerine kurulur. Bunlar adalet, ekonomik güç, eğitim ve dış politikadaki istikrar ve tutarlılıktır. Ancak her geçen yıl bu dört temel iyiden iyiye zayıflıyor hatta kayboluyor. Adalete güven kalmadı. Ekonomi darboğazdan çıkamıyor. Eğitim, gençliğin cevherini işlemekten uzak. Dış politikada rotasız bir haldeyiz. Böyle olunca adalet saraylarda, umut ise piyangoda aranır hale geldi” dedi.

GENÇLİK ÜLKEYE OLAN UMUDUNU KAYBEDİYOR

Yapılan araştırmalara göre genç nüfusun ülkeye olan umudunun azaldığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Genç nüfusta göç lise düzeyine kadar indi. Çünkü bir devlet vatandaşının refahını tesis edemez ise onlar da umutlarını ya piyango biletlerine ya da yurtdışına bağlar. Bu konuda ülkemiz tehlike sinyali verirken, iktidar bu durumu ne görüyor ne de görse bile çözüm üretemiyor. Bu tehlikeye tek çözümü biz getireceğiz” diye konuştu.

ERBAKAN MİLLETİ BOŞ HAYALLER İLE OYALAMADI

Karamollaoğlu, sözlerinin sonunda geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili ‘Erbakan’ın hayali gerçekleşti’ yönündeki yorumlara şöyle değindi: “Erbakan hiç bir zaman böyle davranmadı. Milleti boş hayaller ile oyalamak yerine risk alarak ciddi adımlar attı. Bu nedenle tekrar söylüyorum ki Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece ülkede yaşanan problemlere çözüm üretilmez.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık