Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2613
  • Euro 10.7588
  • GR ALTIN 527.18
  • ÇEYREK 864.56

Kahvehanecilerden Erdoğan'a 'Helallik' yanıtı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a tepki geldi. Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, "Sayın Cumhurbaşkanı, Açız, 14 aydır perişanız. 19 sene oy verdik 14 ay idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kahvehanecilerden Erdoğan'a 'Helallik' yanıtı!
  • 15 Mayıs 2021, Cumartesi 21:58

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerine yanıt verdi.

Güven,, "Mağdur olan esnaftan helallik istiyorsunuz. Biz nasıl helal edelim, açız, 14 aydır perişanız. Neden bizim sesimizi duymadınız. Bu esnaf ve zanaatkar size 19 sene oy verdi, ama ne yazık ki 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz"dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle yaptığı bayramlaşmada, salgın sürecinde sıkıntı yaşayan esnaftan, vatandaşlardan helallik istemişti

Muhalefet, helalleşmenin sandıkta olacağını belirterek Erdoğan'a erken seçim çağrısı yaptı.

"HAKLARIMIZI HELAL ETMİYORUZ"

Erdoğan'ın "Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerine ilişkin ise Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Mağdur olan esnaftan helallik istiyorsunuz. Biz nasıl helal edelim, açız, 14 aydır perişanız. Neden bizim sesimizi duymadınız. 14 aydır Ankara'nın göbeğinde bir sivil toplum örgütü başkanı İsa Güven konuşuyor. Hadi siz duymadınız da, sizin il başkanınız da mı duymadı? Milletvekilleriniz de mi duymadı? Külliyedeki insanlar da mı bizi duymadı? Yazıktır, günahtır. Bizden helallik istiyorsunuz. Bu esnaf ve zanaatkar size 19 sene oy verdi, ama ne yazık ki 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık