Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6316
  • Euro 10.1343
  • GR ALTIN 492.80
  • ÇEYREK 808.58

Kahpe sürüsü PKK/KCK'nın Cevher'i imha edildi!

Terör örgütü PKK'nın HPG Dış İlişkiler Sorumlusu ‘Cevher’ kod adlı Mehmet Emin Ekinci, MİT ve TSK’nın ortak operasyonuyla Irak'ın kuzeyindeki Gara'da etkisiz hale getirildi.

Kahpe sürüsü PKK/KCK'nın Cevher'i imha edildi!
  • 13 Eylül 2021, Pazartesi 15:35

MİT ve TSK’nın koordineli operasyonunda, Irak Gara'da PKK’nın HPG Dış İlişkiler Sorumlusu olarak faaliyet yürüten ‘Cevher' kod adlı terörist Mehmet Emin Ekinci etkisiz hale getirildi.

Sözcü'nün haberine göre; Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre örgütün üst düzey yöneticilerinin irtibat ve intikallerini koordine eden Mehmet Emin Ekinci, 2021 yılında örgüt üst yönetiminin özel talimatıyla Gara bölgesinde görevlendirildi.

Geçmişte Türkiye'de terör örgütünün eylemlerinde yer alan ve güvenlik güçlerinin takibine giren Ekinci, 2011 yılında Irak'a kaçarak örgütün kırsal kadrolarına katıldı. Irak'ta bir süre sözde Zagros alanında faaliyet yürüttükten sonra Kandil'de görevlendirilen terörist burada uzun süre üst düzey örgüt mensuplarının yardımcılığını yaptı.

Kandil'deki faaliyetlerinin ardından Sincar'da görevlendirilen terörist, örgütün Sincar'da kayıplar vermesi üzerine tekrar Kandil alanına çekildi. 2020 yılında Gara'da PKK/KCK'nın dış ilişkiler birimine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde örgüt yöneticilerinin irtibat ve intikallerinin durması nedeniyle Ekinci, üst düzey örgüt mensuplarının faaliyetlerine yeniden işlerlik kazandırması amacıyla özel olarak Gara'da görevlendirildi.

PKK KONTROLÜ KAYBEDİYOR

MİT tarafından hedefe yönelik gerçekleştirilen özel operasyonlar nedeniyle korunaklı alanlardan ayrılamayan üst düzey PKK/KCK yöneticileri, eylem gücü neredeyse bitme noktasına gelen örgütü bir arada tutabilmek ve alt kadrolar ile irtibat kurabilmek için güvenilir isimlere bel bağlıyor. Bu nedenle örgüt içinde kritik görev yapanlara yönelik düzenlenen bu tip operasyonlar, örgütün intikal ve irtibat kanallarını koparttığı gibi örgüt kadroları arasındaki çözülmeyi de hızlandırıyor.

 

Kaynak: Sözcü
Etiketler: mit PKK tsk gara

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık