Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8939
  • Euro 18.4553
  • GR ALTIN 1029.4
  • ÇEYREK 1694.1

Kaç Suriyeli Türk vatandaşı yapıldı?

Türkiye yeni bir göç dalgasıyla karşı karşıyayken, muhalefet aylardır iktidara, kaç Suriyelinin Türk vatandaşı yapıldığını soruyor ancak net yanıt alamıyor.

Kaç Suriyeli Türk vatandaşı yapıldı?
  • 28 Ağustos 2021, Cumartesi 13:42

Bu konuda en son 2019'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan açıklama yaparak 110 bin Suriyeliye vatandaşlık verildiğini söylemiş ve "Diğerleri için de vatandaşlık sürecini daha da artırma konumundayız. Niye? Çünkü bu insanlar ülkemde kaçak köçek yaşamasın. Her hangi bir kurumda, kuruluşta rahatlıkla işini bulsun, çalışsın. Ha tabi buna bay Kemal rahatsız olur!"  demişti.,

Afganistan'da Taliban'ın yönetimi ele geçirmesiyle birlikte oluşan göç dalgası, sadece 3 milyon 672 bin Suriyeliyi geçici koruma statüsünde ağırlayan Türkiye'yi yeni bir krizin eşiğine getirdi.

Türkiye'nin göçmen politikaları tartışılmaya devam ederken, muhalefet iktidara ‘Kaç Suriyeli Türk vatandaşı yapıldı' sorusunu yöneltiyor. Bu konuda net bir yanıt verilmiyor.

SORULAR YANITSIZ KALIYOR

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi'nin de mart ayında ‘Kaç Suriyeliye istisnai vatandaşlık verildi?' sorusunu sorduğu önergeye henüz yanıt verilmedi.


yukarı çık