Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5449
  • Euro 15.343
  • GR ALTIN 789.38
  • ÇEYREK 1295.0

Kaç kişi çalışma izin belgesi aldı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar muafiyet tanıdığımız sektörlerde e-başvuru, e-devletten çalışma izni belgesi alan kişi sayısı 691 bin 890. 178 bin 283 kişi de seyahat izin belgesi aldı" dedi.

Kaç kişi çalışma izin belgesi aldı?
  • 01 Mayıs 2021, Cumartesi 22:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma döneminde muafiyet kapsamındakiler için verilen E-başvuru izin belgelerinin 691 bin 890 kişiyi bulduğunu bildirdi. Soylu, “Türkiye’nin yüzde 95’i evine kapanmıştır. Türkiye’yi tam kapanmışken Türkiye’nin ana işleme dinamiğini kapatmış değiliz. Bu dönemler acil dönemlerdir. Hepimizin sorumluluğu var" dedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; İçişleri Bakanı Soylu, Ağrı Güvenlik Toplantısı'nda konuştu. Tam kapanma döneminde muafiyet kapsamındakiler için verilen izin belgeleri ile ilgili bilgiler paylaşan Soylu, "Şu ana kadar e-başvuru ile izin alan 691 bin 890 kişiyi buldu. Vatandaşımız büyük oranda bu kurallara uydu. Türkiye’nin yüzde 95’i evine kapanmıştır. Türkiye’yi tam kapanmışken Türkiye’nin ana işleme dinamiğini kapatmış değiliz. Ana ihtiyaçlarımızı karşılamakta zafiyetle karşı karşıya kalamayız. Vatandaşımız hükümetimizin, devletimizin aldığı tedbirleri görüyor, kabul ediyor. İyilik de var kötülük de var, hayra konuşmak da var dedikodu da var" diye konuştu.


yukarı çık