Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3608
  • Euro 8.9528
  • GR ALTIN 436.38
  • ÇEYREK 716.65

Kabine değişiyor: Soylu ve Berat Albayrak'a yeni görev!

Kemal Özkiraz, Erdoğan'ın planladığı yurt gezileri öncesinde kabine değişikliğine gideceğini söyleyerek iddialarını paylaştı.

Kabine değişiyor: Soylu ve Berat Albayrak'a yeni görev!
  • 27 Mayıs 2020, Çarşamba 10:28

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19 salgını sonrası yapacağı yurt gezisinden önce kabine revizyonu yapacağını öne sürdü.

SOYLU VE ALBAYRAK'A YENİ GÖREVLER

Özkiraz’ın iddiasına göre, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Berat Albayrak’ın ise Dışişleri Bakanı olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın yerine ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin isminin konuşulduğunu belirten Özkiraz, “İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Özkiraz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Arkadaşlar Akp Genel Başkanı Erdoğan bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor.”

“Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım’a Diğerleri Soylu’ya bağlanıyor.”

“Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan’a bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım. Canlı yayına gelebilirsiniz.”

Cumhuriyet


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık