Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6762
  • Euro 10.1834
  • GR ALTIN 492.04
  • ÇEYREK 807.47

Joe Biden'dan küstah Türkiye açıklaması

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden, Doğu Akdeniz'deki krize ilişkin bir açıklama yaptı.

Joe Biden'dan küstah Türkiye açıklaması
  • 07 Ekim 2020, Çarşamba 12:03

Biden, Trump yönetimine, 'Yunanistan'a karşı provokatif eylemlerden kaçınması için Türkiye'ye baskı yapma' çağrısında bulundu. Demokrat aday, Ayasofya'nın yeniden müzeye dönüştürülmesi çağrısı da yaptı.

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden, Doğu Akdeniz'deki krize ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

NATO'nun bölgedeki girişimlerini desteklediğini belirten Biden, Trump yönetimine, 'Yunanistan'a karşı provokatif eylemlerden kaçınması için Türkiye'ye baskı yapma' çağrısında bulundu.

Biden, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Ayasofya'nın müze statüsünün kaldırılıp tamamının ibadete açılması kararından geri adım atma çağrısı da yaptı.

Doğu Akdeniz'deki gerilimlerin barışçıl yollardan, ülkelerin egemenliğinin ve toprak bütünlüğünün korunması temelinde çözülmesi gerektiğini belirten Biden, "Trump yönetimi, bölgede Yunanistan'a karşı güç kullanımı dahil provokatif eylemlerden kaçınması ve diplomasinin başarılı olmasına alan açılması için Türkiye'ye baskı yapmalı" ifadelerini kullandı. Biden, "Aynı zamanda Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı da, Ayasofya'yı camiye dönüştürme kararını geri çekmeye ve bu hazineye eskiden olduğu gibi müze statüsü vererek, Ortodokslar dahil herkese eşit erişimi garanti etmeye çağırıyorum" dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık