Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5366
  • Euro 10.1002
  • GR ALTIN 493.83
  • ÇEYREK 802.86

İYİ Partili Yavuz Erkmen: Vatandaş suni gündemler yerine kendi gerçek gündemini konuşmak istiyor!

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, artık insanların gerçek gündemlerinin konuşulması gerektiğini hatırlattı

İYİ Partili Yavuz Erkmen: Vatandaş suni gündemler yerine kendi gerçek gündemini konuşmak istiyor!
  • 09 Nisan 2021, Cuma 14:14

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, biri yılı aşkın süredir Türkiye’de de artarak devam eden COVİD-19 salgını nedeniyle insanların ekonomik yönden de sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Yılbaşında verilen zamların bugün eridiğini belirten Erkmen, hayat pahalılığının insanların birinci sorunu haline geldiğini vurgulayarak, vatandaş suni gündemler yerine kendi gerçek gündemlerinin konuşulması ve çözüm bulunmasını istediklerini ifade etti.

Vatandaşların artık gerçek gündemlerin konuşulmasını istediklerini söyleyen İYİ Parti il Başkanı Erkmen, son günlerde Zonguldak’ta da intihar vakalarının arttığına dikkat çekerek şunları söyledi.

“VATANDAŞ SUNİ GÜNDEMLER YERİNE KENDİ GERÇEK GÜNDEMİNİ KONUŞMAK İSTİYOR”

“Türkiye’de uzun süreden beri bir ekonomik sıkıntının olduğu gerçeğini yaşıyorduk bunun üzerine Pandemi koşulları eklenince insanlar için sağlık ve ekonomik anlamda sıkıntılar çoğaldı. Koronavirüs ile ilgili her geçen gün okuduğumuz haberler bizi üzüyor. Bu seviyeye kadar nasıl gelindiği ve nasıl olduğu herkesin malumudur. Dolayısıyla artık geçmişi değil, önümüzdeki süreci konuşup bundan sonraki süreçte bu sayıyı düşürme anlamında önlemleri almamız gerekiyor.

Bir taraftan bu sıkıntıyı yaşarken, diğer taraftan ekonomik anlamda sıkıntılar şu anda her kesimden insanı zor duruma getirdi.  Verilmiş olan yüzde 4-5 gibi maaş farkları bugün eridi. Verilenler insanları bırakın artıda olmayı eksiye götürdü. Çünkü her gün zam üstüne zam ile hayat pahalılığı insanların birinci sorunu haline geldi. Üstelik doğalgaz, elektrik, su, gıda harcamalarına yapılan zamlar vatandaşı ekonomik manada içinden çıkılmaz hale getirdi. Vatandaş bu nedenle suni gündemler yerine kendi gerçek gündemini konuşmak istiyor ve bunlara çözüm bulunmasını arzu ediyor.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN SOSYAL ANLAMDA BÜYÜK BİR UÇURUMUN İÇİNE DOĞRU GİTTİĞİNİ GÖSTERİYOR”

 İşsiz sayısının artması ile birlikte insanların sosyal bunalıma sürüklediğine dikkat çeken Yavuz Erkmen,

“Kısa çalışma ödeneği süresi 31 Mart 2021 tarihinde sona erdi. İşten çıkarma yasağı da 17 Mayıs 2021 tarihinde bitecek. O sürede bittiği zaman insanlar bu sefer tamamen işsiz kalacak. Zaten işsiz sayımız şuanda rekor sayıya gelmişken birde bunun üzerine yeni işsizlerin eklenmesi insanları artık sosyal bunalıma doğru götürüyor. Bunu nerden anlıyoruz, bugüne kadar Zonguldak’ta intihar denilen olayı bilmezken şimdi her hafta 2-3 kişinin intihar ettiği ya da intihara teşebbüs ettiği haberleriyle karşılaşıyoruz. Türkiye’de intihar eden sayısına baktığımız zaman son yıllarda görülmemiş bir sayıda bu vakalarla karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. Bu da bize şuanda önlem alınmazsa Türkiye’nin sosyal anlamda büyük bir uçurumun içine doğru gittiğini gösteriyor. Bu nedenle burada bize düşen birbirimizi yemek, didişmek, suni gündem yaratarak insanların kafasını bulandırmak değil bizim için esas olan milletin birinci derdi olan bu konulara çözüm getirilmesidir.” diye konuştu.

“YARDIMLARDAN FAYDALANAMAYAN, 1 LİRA ALMAYAN PEK ÇOK ESNAFIMIZ VE TİCARET SAHİBİMİZ VAR”

Pandemiden dolayı uygulanan teşviklerden yararlanamayan çok sayıda esnafın bulunduğunu söyleyen İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen,  “Hükümet her geçen gün ‘birtakım önlemler aldım’ diyor. Ama şuanda pandeminin başladığından bugüne kadar 1 yılı aşkın süredir daha bu denilen yardımlardan faydalanamayan, 1 lira almayan pek çok esnafımız ve ticaret sahibimiz var. Esnafı bile ikiye böldüler. Basit usulde denilen esnaf kesimine yönelik getirilen birtakım önlemler var ama deftere tabi dediğimiz basit usulün biraz üstünde tek veya iki kişi çalışan insanlara ise sen deftere tabisin diye bugüne kadar hiçbir yardım yapılmadı. Esnaf artık dükkanlarını kapatma noktasına geldi. Esnaf belki bugüne kadar eşten, dosttan bulduğu maddi kaynaklarla borçlanıp günü kurtararak hayatlarını idame ediyorlardı ama gelinen noktada artık herkes tıkandı. Bu nedenle süratle bu konuların üzerine eğilinmesi gerekiyor ve bunlara çözüm bulunması gerekiyor. Yoksa suni bir takım gündemlerin tartışılmasının hiç kimseye faydası yok. İnsanlar akşam evine götüreceği yok olan ekmeği düşünüyor. Çocuğunun tableti yok eğitiminden geri kalıyor bunu düşünüyor. Gençler okulunu bitirmiş iş sahası arıyor ama iş yok çalışamıyor.” şeklinde ifade etti.

İYİ Parti’nin Türkiye’de siyasi iklimi değiştireceğini kaydeden Erkmen, “İnsanlar hayallerini sürekli erteliyor. Bu nedenle bize düşen görev insanlarımızın tekrar umutlu hale gelmesi ve ülkemizin ekonomik anlamda düzlüğe çıkması için bu siyasi iklimin değişmesi gerekiyor. Bu anlamda biz diyoruz ki; İYİ Parti Türkiye’de ki siyasi iklimi değiştirecek, insanları kutuplaştırmayacak ve bir birine kaynaştıracak politikalarla ekonomiyi en kısa sürede düzlüğe çıkartacak olan partidir. Çünkü biz sürekli sahada geziyoruz ve insanlarla birebir konuşuyoruz. Her düşüncede insanlarla sohbet ediyoruz. Vardığımız sonuç insanlarımızın birinci sorunu geçim sorunu. Onun için biz bütün herkesi İYİ Parti çatısı altında bu sorunlarda bütünleşebilmek, çözüm bulmak amacında bir güç birliğine, beraber olmaya davet ediyoruz ve her yerde de karşılık buluyoruz. Bu nedenle Zonguldaklı hemşerilerimize bize gösterdikleri teveccüh için ayrıca teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ta da günden güne büyümekte ve üye sayısını artırmakta.” dedi.

inanisgazetesi

Etiketler: iyi parti zonguldak

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık