Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4031
  • Euro 8.9697
  • GR ALTIN 439.12
  • ÇEYREK 720.43

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: HDP ve yöneticilerini meşru görseydik, AK Parti ile beraber siyaset yapardık!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, düzenlediği basın toplantısında HDP tartışmalarına cevap verirken "HDP ve yöneticilerini meşru görseydik, AK Parti ile beraber siyaset yapardık" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: HDP ve yöneticilerini meşru görseydik, AK Parti ile beraber siyaset yapardık!
  • 15 Mayıs 2020, Cuma 20:48

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Korona virüs ile mücadelenin yanı sıra HDP tartışmalarına da cevap veren Ağıralioğlu, "HDP ve yöneticilerini meşru görseydik, AK Parti ile beraber siyaset yapardık" şeklinde konuştu.

Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'de şayet HDP ve yöneticilerini memleketin meselelerini çözmek için aracı tutmak, onlar aracılığıyla bu meseleleri çözmeye teşebbüs etmek gibi bir şeyi meşru görseydik, AK Parti ile beraber siyaset yapardık. Kendisini, siyasi iradesini memleket meselelerini çözme kabiliyetini HDP'liler üzerinden PKK'lılara ulaştırdığı için eleştirdiğimiz bir partinin dönüp bize “Siz HDP ile görüşüyor musunuz” imasında bulunmasını anlaşılabilir bulmuyoruz.”

Konuşmasının devamında sözde çözüm sürecini hatırlatan Parti Sözcüsü, “Yani biz iktidarı çözüm sürecinden beri içine düştükleri zilletten rezaletten dolayı kınıyoruz ki; siz Milletin hakkını, hukukunu çözmek için nasıl masaya oturur, nasıl HDP'lileri çocuklarımızın katili ile gönderirsiniz diye kızıyoruz. Bu mevzu her açıldığında çukurlara defnetmek zorunda kaldığımız şehitlerimizin ismini, hatırasını zikrederken; bu tebessüm ettiğiniz HDP’lileri dağlara, kandillere, eşkıyalara, teröristlere gönderme heveslerini tenkit ediyoruz."

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

"Bu mevzu her konuşulduğunda devletin itibarını iki paralık ettikleri için Habur'da Devleti rezil ettikleri için, çadır mahkemeleri kurdukları için, devletin en üst düzey makamlarında çocuklarımızın katillerinin mektuplarını okudukları için, onların kanaatlerini seçim meydanlarında paylaştıkları için, çocuklarımızın katillerinin methüsena edenlerin ellerini muhabbetle sıkıp, onlara tebessüm edildiği için iktidara kızan bir partiye; aracı gönderdiniz denir mi? İnsan iftira atacaksa bile iftirasını biraz İpe sapa gelir hale dönüştürmelidir. İftira atacaksanız bile iftirayı da biraz attığınız insana yakışır hale getireceksiniz.

Biz bu iftiraların semtine hiçbir leke bulaştırmayacak, tertemiz bir devlet terbiyesinin, millet sevdasının kadrosuyuz. Bir teröriste tebessüm etmek gibi bir fotoğraf yoktur bizim siyasi sicilimizde, bir memleket millet düşmanına merhaba etmek yoktur bizim siyasal arşivimizde. Vatan millet düşmanlarına tebessüm ettiğimiz, onların elini sıktığımız, onlarla bir masa etrafında oturduğumuz bir tane fotoğrafımız yoktur. Herkes haddini bilecek." dedi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık