Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8367
  • Euro 20.2581
  • GR ALTIN 1138.5
  • ÇEYREK 1873.0

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu'nun 'Türkeş'e Erbakan'a sarılın' sözleri AKP'li vekilleri çıldırttı

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, dünkü TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti sıralarının İYİ Parti’nin HDP ile ittifak yaptığını ileri sürmesine ve sataşmalarına söz alarak cevap verdi.

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu'nun 'Türkeş'e Erbakan'a sarılın' sözleri AKP'li vekilleri çıldırttı
  • 03 Mart 2021, Çarşamba 15:08

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “Bana laf atmanız fikren beni besler fikir insicamımı bozmaz. Şimdi, Menderes'in ruhundan, Özal'ın ruhundan bahsettiniz. Gömleği çıkartıp değiştirdiniz Erbakan'ın ruhuna sarılın da yerli ve millîlik neymiş onu öğrenin aksi takdirde sizin ruhunuz nane ruhu ya da tuz ruhu olmaktan öteye gitmez bu bir.” dedi.

İYİ Partili Dervişoğlu'nun bu sözleri AK Parti sıralarındaki milletvekillerini kızdırdı.

SEN İMRALI'DA ONUNLA BULUŞANSIN BİZE NE ANLATIYORSUN?

“Durup durup HDP ile bizim aramızdaki mesafeyi ölçmeye kalkışıyorsunuz. Bu yaptığınız mezura milliyetçiliğidir” diyen Dervişoğlu, “Maziyle ilgili laf söylerken dikkat etmekte fayda var. İttifakların açık mı kapalı mı olduğuna dair bir merak içerisinde olduğunuzu söylediniz bu ittifakları zaruri kılan sizin getirdiğiniz Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine, Cumhurbaşkanı seçen sistemin bir mecburiyetidir. HDP'yle olan durumumuzu biz o kürsüden defalarca dile getirdik. Sen teröristin mağaradaki ortağısın. Kandil'de onunla sofra kuransın. İmralı'da onunla buluşansın. Oslo'da karar alansın. Dolmabahçe'de çay, kahve içensin. Bize ne anlatıyorsun?” ifadelerini kullandı.

BU YAPTIĞINIZ MEZURA MİLLİYETÇİLİĞİDİR

Milligazete'nin haberine göre; İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Tabii ki, merakınızı mucip şeyler söyleyeceğim, sadece merak etmeyin, endişe de edin. Az önce çıktınız söylediniz, Türkiye Büyük Millet Meclisi.. Sakin. Şimdi, bakın, ben lisanımünasiple meramımı anlatmaya çalışıyorum, ayrıca bana laf atmanız fikren beni besler fikir insicamımı bozmaz. Şimdi, Menderes'in ruhundan, Özal'ın ruhundan bahsettiniz. Gömleği çıkartıp değiştirdiniz Erbakan'ın ruhuna sarılın da yerli ve millîlik neymiş onu öğrenin aksi takdirde sizin ruhunuz nane ruhu ya da tuz ruhu olmaktan öteye gitmez bu bir. Durup durup HDP ile bizim aramızdaki mesafeyi ölçmeye kalkışıyorsunuz. Bu yaptığınız mezura milliyetçiliğidir. Biraz da Türkeş'in ruhundan yararlanın içinize sindirebiliyorsanız, Türk milliyetçiliğinin ne olduğu öğrenirsiniz. Yani maziyle ilgili laf söylerken dikkat etmekte fayda var. İttifakların açık mı kapalı mı olduğuna dair bir merak içerisinde olduğunuzu söylediniz bu ittifakları zaruri kılan sizin getirdiğiniz Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine, Cumhurbaşkanı seçen sistemin bir mecburiyetidir. HDP'yle olan durumumuzu biz o kürsüden defalarca dile getirdik.
Biz genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisiyle ittifak yaptık. Ya, siz anlamamak mı istiyorsunuz? Ben anlatıyorum ya size. Ben size diyorum ki Fatma Kurtulan'ın dediğini… Az önce de Anayasa'dan, İbrahim Kaboğlu'ndan vesaire bahsettiniz. Bak, bundan beş, altı ay önce size dedim ki… Siz hırsız feneri gibi tuttuğunuz yeri aydınlatmak istiyorsunuz, ben gerçekleri anlatıyorum. Niye dinlemek sabrına sahip değilsiniz? Söylüyorum size işte. Beni buraya Türk milleti gönderdi. Sizi de Türk milleti gönderdi. Bu Parlamentoda bulunan herkesi Türk milleti gönderdi. Dolayısıyla siz bizim. Sizin mağlup olduğunuz birisi “Allah bir, peygamber hak” dese inkâr mı edeceksiniz muhaliftir diye?
Ben size şu öneride bulunuyorum. Siz bizim almış olduğumuz kararlar münasebetiyle HDP'yle olan mesafemizi ölçüp biçmeye kalkmayın. Siz kendinizin hukuka ya da adalete ne kadar yakın olduğunu ölçmeyi becerin ve Türkiye'yi karşı karşıya bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak tedbirleri almaya gayret sarf edin.

Sen teröristin mağaradaki ortağısın. Kandil'de onunla sofra kuransın. İmralı'da onunla buluşansın. Oslo'da karar alansın. Dolmabahçe'de çay, kahve içensin. Bize ne anlatıyorsun?”

 


yukarı çık