Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5594
  • Euro 10.116
  • GR ALTIN 494.39
  • ÇEYREK 811.48

İYİ Partili İbrahim Halil Oral'dan karikatürlü eleştiri: Kimdir bu “dış güçler”?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, AK Parti iktidarına “karikatürlü” eleştiri getirdi. AK Parti’nin her olumsuz konuyu “dış güçlere” bağlamasına esprili bir dille eleştiri getiren Oral, AK Parti’yi karikatürde iş bulamayınca suçu dış güçler atan bir karaktere benzetti.

İYİ Partili İbrahim Halil Oral'dan karikatürlü eleştiri: Kimdir bu “dış güçler”?
  • 17 Haziran 2021, Perşembe 0:09

HDP'nin grup önerisi olarak verdiği önerge üzerine İYİ Parti grubu adına söz alan İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral şunları söyledi:

KARTİKATÜRLÜ ELEŞTİRİ

Geçen günlerde bir karikatür gördüm. Karikatürde vatandaşın biri kapıdan içeri giriyor. Eşi soruyor “İş buldun mu bey?” diye.
Adam cevap veriyor: “Dış güçler bize diz çöktüremez, ezanı dindiremez, bayrağı indiremez.”

Ben AK Parti iktidarlarını tam da bu karikatürdeki iş bulamayan vatandaşa benzetiyorum.

Ne zaman iktidar zor bir dönemece girse Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor “dış güçlere karşı duruyoruz”, “Bize diz çöktüremezler” “Asrın muktedirleri bizi yenemez” diyor. Eyvallah tabi ki yenemezler. Türk milleti ve Türk devleti binlerce yıldır ayakta kalmıştır. Her türlü saldırı ve badireye karşı yıkılmamıştır. Hanedanlar rejimler değişmiştir ama devlet ebed müddet olmuştur. Bunu zaten bütün milletimiz biliyor.

ESAD "KARDEŞİM"Dİ, "DIŞ GÜÇLER" OLDU?

Ama kimdir bu dış güçler ben merak ediyorum? Biden mıydı, Trump mıydı? Hepsine “Dostum, kardeşim” dediniz.

Bir ara Esad kardeşinizdi ama o sanırım şimdi kategori değiştirdi “dış güçler” oldu. Macron muydu desem, o da zaten size İslam’a nasıl sıcak baktığını anlattı.

Herhalde dizilerde gördüğümüz gibi dünyayı yöneten değişik bir yapılanma ve organizasyon var onlara diyorsunuz dış güçler diye. Ben samimiyetle soruyorum bu grup önerisi hakkında konuşacak AK Partili arkadaşımız bize “dış güçleri” isim isim açıklasın. Yoksa maazallah bunu da YouTube’da Sedat Peker falan açıklamaya kalkacaktır.

HDP'Yİ KASTEDEREK: ÇUVALDINIZI KENDİNİZE BATIRAN

Bu soruları sorarken da bazı arkadaşlarımızın çuvaldızı kendisine batırması da şarttır. Gerçekten yabancı siyasi ve ekonomik desteklerle ülke bütünlüğümüze saldıran terör örgütleriyle aralarına mesafe koymalıdırlar. “Dış güçler” iddialarının kendi üzerlerinde somutlaştığını asla unutmamalıdırlar.

DURUM MUHAKEMESİNE HASIMDAN BAŞLANMAZ

Ez cümle, Türk milliyetçiliğinin unutulmaz fikir adamı Dündar Taşer’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum size: “Durum muhakemesine hasımdan başlanmaz” Ülkede ters giden bir şeyler varsa “dış güçlere” değil “iç beceriksizliklere” bakmak gerekiyor diye düşünüyorum.”

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık