Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

İYİ Partili Dervişoğlu ve Türkkan'dan iktidara Gara tepkisi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu Akar ve Soylu'nun Gara bilgilendirmesi sonrası konuştu. Dervişoğlu'nun ardından İYİ Partili Lütfi Türkkan söz aldı.

İYİ Partili Dervişoğlu ve Türkkan'dan iktidara Gara tepkisi
  • 16 Şubat 2021, Salı 16:32

Dervişoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum mekanları cennet olsun milletimizin başı sağ olsun. Vatan sağ olsun Türklük var olsun. Bugün siyaset konuşacak değiliz. Bugün Meclis kürsüsünü polemikler için işgal edecek değilim. Ben tarihe konuşuyorum o sebeple konuşuyorum ister dinlerler ister dinlemezler. Zaten bugüne kadar söylediklerimiz dinlense bugünkü sorunların bir çoğunu yaşamıyor olurduk.

Sayın Bakanların partimize gelerek açıklama yaptıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Savunma Bakanımız operasyonun teknik bilgileri konusunda bilgilendirme yaptı. Sayın İçişleri Bakanı da terörle mücadele konusunda açıklama yaptı. Bunlar üzerinden siyasi rant elde edecek şeyler söylemek değiliz. Aynı duyarlılığı herkesten beklemek de hakkımızdır. Kelimelere özen göstermek bir mecburiyettir. Aynı hassasiyeti iktidardan bekliyoruz. İstiyorsunuz ki geçmişteki hatalarınızdan bahsetmeyelim. Elbette ki bunları Meclis kürsüsünde dile getireceğiz. Böyle acılı bir ortamda yüzünüze ayna tutmak suretiyle kendinizi sorgulamanıza vesile olacak sözler söylemek istemiyorum. Ancak o aynayla yüzleşme üzeresiniz.

Terörle uğraşmamız yaşadığımız coğrafyanın kaderedir deyi geçemeyiz. Gerçekle yüzleşme mecburiyetinde olduğumuz dönemde de sesimizi gür çıkarmak konusunu aklımızdan uzak tutamayız. Karayılanı on bin parçaya bölün delimizden gelen her desteği vereceğiz. Ona destek olanları da bin parçaya bölün. Sonuna kadar arkanıza durmayan namerttir. Türk Milletine düşman olan PKK bizim de düşmanımızdır. PKK ile dost olanlar da bizim düşmanımızdır. PKK’ya düşman olamayan bizim dostumuz olamaz.

Lütfü Türkkan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Bir şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Sayın Savunma Bakanımızdan sonra herkes alkışladı. Ama Sayın Soylu siz konuştuktan sonra biz alkışlayamadık. Siz siyaseti benimsemiş bir şekilde konuşma yaptınız. Üzüntümüzü ifade ediyoruz. 13 şehidimizin bombalanarak öldürüldüğü iddiasını gündeme getiren ve buna çabalayanlara lanet ediyorum buradan. 11 Mart 2009 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kürt sorunu konusunda iyi şeyler olacak dedi.

5 Ağustos’ta Sayın Erdoğan DTP lider Ahmet Türk’le bir araya geldi. Daha sonra PKK’lılar Habur’dan girerek teslim oldu. PKK’lıları görmeyin diye talimat verildi. 2012 biz PKK ile görüşmedik görüşen şerefsizdir dediği Erdoğan MİT’in Öcalan ile görüştüğünü açıkladı. 3 Nisan 2013 hükümet çözüm sürecini teşvik etmek için akil adamları kurdu. PKK’yı aklama adımı bu tarih sizi affetmeyecek. Mektubu okunan Öcalan yüzbinlere çağrıda bulundu. Sonra Erdoğan uçakta sürecin sona erdiğini söyledi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Art arda şehitler verdik.

13 yiğidimiz şehit oldu. Hepimizin başı sağ olsun. Biz defalarca söyledik ama siz dinlemediniz. Bu çocuklarımızı kurtarmak için hiçbir şey yapmadınız. Trollerle mücadele ettiniz. Kanser olduğu halde oğlunu görmeden ölmek istemeyen annenin hatırına bu mecliste bulunan herkesi duyarlı olmaya davet ettim. Sanki Semih hiç olmamış gibi hepiniz sustunuz. HDP’ye kaçırılan askerlerimizi sordum kimse sesini çıkarmadı.

Siz bu milletin karşısında suçlu ilan edileceksiniz. Senin teröristin benim teröristim 12 asker polis 2 mit görevlisi yıllardır PKK’nın elindeydi. Sesinizi çıkaramadınız. Bu konudaki samimiyetiniz her zaman sorgulanacak. 14 Şubat günü Semih’le birlikte 13 evladımızın acı haberi geldi. Vatan evlatlarımızın katledildiği mağara bildiğimiz bir mağara değil. 9 odalı 7 demir kapılı. Dostum dediğiniz Trump papazı isterken siz bu rehinelerle ilgili tek bir laf edebildiniz mi. En azından dünyanın gündemine getirebilirdiniz. Öcalan’a mektup yaz biz oy alalım demek yerine o rehineler hakkında bir şey sordunuz mu?

Başarısız oldunuz bunu kabul ediniz. Harekat başarılı olunca Sayın Cumhurbaşkanı ekranlarda. Başarısız olunca açıklama burada size kalıyor. Sayın Bakan 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyonun sonucu kim. Esir savaşta devletler arası durumlarda olur. PKK ne zaman devlet oldu da siz esir diye bahsediyorsunuz. Artık masal anlatmayı bırakmanız lazım. Rize kongresinde her şey ortaya çıktı. Gülmek nedir ya… 4 çocuğum var kılına zarar gelse dünyayı dar ederim. 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir ya… İçime sindiremiyorum. Siz PKK’yı çok iyi tanıdığınız için mi davulla zurnayla lahmacunla karşıladınız.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık