Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2555
  • Euro 10.7677
  • GR ALTIN 527
  • ÇEYREK 867.09

İYİ Partili başkandan çarpıcı açıklama: İktidarın İYİ Parti'yi karıştırmasına fırsat vermeyin!

Kurultay sonrası yapılan tartışmaları değerlendiren İYİ Parti Konya İl Başkanı Avukat Gökhan Tozoğlu, Başkanlık Divanı üzerinden Genel Başkan üzerinde baskı oluşturulmasının hukuki, vicdanı ve ahlaki olmadığını belirterek dikkat çeken uyarılarda bulundu.

İYİ Partili başkandan çarpıcı açıklama: İktidarın İYİ Parti'yi karıştırmasına fırsat vermeyin!
  • 27 Eylül 2020, Pazar 15:48

İYİ Parti'lilere seslenen Tozoğlu "bu süreç içerisinde iktidar partisinin diğer partilerin içini karıştırmak, basında ve sosyal medyada tartıştırmak niyetine karşı uyanık olunmalı ve partimizin iç işlerine hiç kimsenin müdahale etmesine fırsat verilmemelidir" dedi.

İYİ Parti Konya İl Başkanı Avukat Gökhan Tozoğlu'nun açıklamasının tamamı şöyle:

İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurulumuzu 20 Eylül 2020 tarihinde büyük bir katılım ile gerçekleştirdik ve gerek sayın genel başkanımızın verdiği mesajlar gerekse kongreye katılan delegelerimiz ve partililerimizin gözlerindeki pırıltı ve inanç partimizin iktidarını müjdelemiştir. Kongremizde genel başkanımız Sn. Meral Akşener kongreye katılan delegelerimizin tamamının oyunu alarak tekrar genel başkan seçilmiştir. Yine çarşaf liste yöntemi ile Genel İdare Kurulumuz ile Merkez Disiplin Kurulumuz seçilmiştir.

Parti tüzüğümüz Sayın genel başkanımıza Genel İdare Kurulu üyeleri arasından (ayrıca kendi belirleyebileceği partililer arasından) parti divanımızı belirleme yetkisi vermiştir. Bu yetki sayın genel başkanımızın yalnızca kendi uhdesinde olan bir yetkidir.

Sayın genel başkanımıza bu süreçte belirleyeceği başkanlık divanı üzerinden mesajlar vermek, aba altından sopa göstermeye çalışmak, farklı çıkarımlara sebebiyet verecek yaklaşımlarda bulunmak hukuki değildir, vicdani ve ahlaki hiç değildir.

Bizler sayın genel başkanımızın belirleyeceği başkanlık divanı ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da uyum içerisinde çalışacağız. Ancak kongrede istedikleri neticeyi elde edemeyenlerin başkanlık divanı üzerinden yürütmeye çalıştıkları algı operasyonu, sosyal mecralar üzerinden yürütülen yıpratma kampanyaları partililerimizin vicdanında bir karşılık bulamayacaktır.

Yine bu süreç içerisinde iktidar partisinin diğer partilerin içini karıştırmak, basında ve sosyal medyada tartıştırmak niyetine karşı da uyanık olunmalı ve partimizin iç işlerine hiç kimsenin müdahale etmesine fırsat verilmemelidir.

Partimizin ülkemizin tamamında teşkilatlanması, çalışmaları tabana yayması üye sayımızın hatrı sayılır bir biçimde yükselmesi, partimiz üzerinde teveccühün yoğunlaşması elbette ki ciddi bir mücadele ve birikim gerektirmektedir. Bu birikim ve mücadelenin yok sayılması, bir çırpıda kenara atılmak istenmesi kabul edilebilir değildir.

Bu hassasiyetlerle delegelerimizin ortak iradeleri ile belirlemiş olduğu sonuç ortadadır. Sayın genel başkanımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en güzel şekilde başkanlık divanını belirleyecek ve partimizin iktidarı için mücadelemiz sürecektir. Genel başkanımıza hangi gerekçe ile olursa olsun nezaketsiz bir yaklaşım gösteren, partimizin insicamını bozmak isteyenler karşılarında partililerimizin yüksek ferasetini bulacaktır.

 

İYİ Parti Tekirdağ il başkanı Alkaya: Kapris ve komplo teorisi üretmeye gerek yok! İYİ Parti Tekirdağ il başkanı Alkaya: Kapris ve komplo teorisi üretmeye gerek yok!

İYİ Parti'den 'oy verilmeyecekler' listesi iddialarına yanıt İYİ Parti'den 'oy verilmeyecekler' listesi iddialarına yanıt

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar: Delege vicdanıyla oy kullandı! Oy alamayanlar delegeyle nedenlerini konuşmalı! İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar: Delege vicdanıyla oy kullandı! Oy alamayanlar delegeyle nedenlerini konuşmalı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık