Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2259
  • Euro 10.7695
  • GR ALTIN 528.54
  • ÇEYREK 867.56

İYİ Partili Akan: İktidarın salgın politikası iflas etmiştir

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 2 hafta boyunca Türkiye genelinde uygulanacak koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

İYİ Partili Akan: İktidarın salgın politikası iflas etmiştir
  • 14 Nisan 2021, Çarşamba 18:20

Akan, “Tüm dünya pandemiyle kırılırken, lebalep kongreleriyle övünen hükümet; günlük vaka sayılarının 60 bine dayanmasının, öğrencilerimizin okula gidememesinin, esnafımızın batmasının, hastanede yatak bulamadığı için hayatını kaybeden hastalarımızın tek sorumlusudur” dedi.

Kabine Toplantısı’ndan çıkan 2 haftalık kısmi koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tufan Akan, günlük vaka sayılarının 60 bine dayanmasının tek sorumlusunun AK Parti’nin yanlış politikaları olduğunu söyledi.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan yaptığı açıklamada, “Tüm dünya pandemiden kırılırken, ülkenin çıkarlarını ve insanlarımızın sağlığını korumakla görevli olan Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Bu salgına rağmen salonumuz lebaleb dolu’ diye övünüp vatandaşları bir araya topladı ve kurultay bittikten sonra 81 ile dağıttı. Devletimizin kasasındaki paralar, 5 müteahhite doğrudan ve dolaylı yollarla dağıtıldığı için esnafımıza gerekli destek yapılamadı. Esnafın ve halkın baskısıyla normalleşme sürecine hızlı adım atam hükümet, burada da çuvallayarak vaka sayılarının 60 bine kadar dayanmasını sağladı. Bu tablonun sorumlusu, işine gitmek için toplu taşıma kullanmak zorunda olan vatandaşlarımız değil, hükümetin ta kendisidir” dedi.

“OKULLARI YAP-BOZ TAHTASINA ÇEVİRDİNİZ”

İYİ Partili Akan, “Sağlık Bakanı, Haziran ayında 30 milyon doz aşının kesin olarak gelip gelemeyeceğini bile söyleyemiyor. İngiltere’de, İsrail’de, Şili’de, Amerika’da aşılamada 20 yaş grubuna gelinirken, bizim ülkemizde daha öğretmenlerimizin tamamı aşılanamadı. Bir ülkenin en önem vermesi gereken alan plan eğitim ayağı, 1 yıldır içler acısı durumda. Okulların açılıp kapatılmasını da yap-boz tahtasına çevirdiler. İktidar, salgın sürecini yönetemiyor ve Türkiye kırmızı alarm veriyor” diye konuştu.

“TURİZM SEZONU AÇILDIĞINDA NE YAPACAKSINIZ?”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Mübarek Ramazan ayının sona ermesinin ardından turizm sezonu açılacak. Bu süreçte vatandaşlarımız hala daha istenilen düzeyde aşılanmamış olacak. İktidar, turizm sezonunda elde edeceği kazancı bir kenara koyarak tam kapanma tedbiri mi alacak, yoksa ‘sürü bağışıklığı’ düşüncesiyle herkesi ‘kendi tedbirinizi alın’ diye mi telkin edecek? Salgına ilişkin vatandaşıyla hiçbir bilgiyi paylaşmayan, önümüzdeki günlere dair bir planı olmayan ve adeta günü kurtaran bu iktidar artık iflas etmiştir. İYİ Parti iktidarında halkımıza sağlıklarını en başta tutacağımız, şeffaflık ve liyakat ilkelerine uyacağımız bir yönetim anlayışını getireceğimize söz veriyoruz”

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık