Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7667
  • Euro 11.3893
  • GR ALTIN 564.74
  • ÇEYREK 927.32

İYİ Parti'den zamlara gaz lambalı protesto!

Çorum İYİ Parti hükümetin yaptığı zamları, gaz lambalısı ile protesto etti. İYİ Parti İl Başkanı “Yolsuzluklar karşısında milletimize ‘lambaya püf de, of deme, oh de’ diyoruz" dedi.

İYİ Parti'den zamlara gaz lambalı protesto!
  • 19 Temmuz 2021, Pazartesi 13:22

İYİ Parti Çorum teşkilatı Kadeş Barış Meydanı’nda hükümetin son olarak yaptığı zamları protesto etti.

Gaz lambasıyla birlikte basın açıklaması yapan İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum’da 4 kişilik bir ailenin sabah, öğle ve akşam üç öğün her biri birer simit yese yanında da bir bardak çay içse ortalama 1.400 TL ödeyeceğini söyledi.

"7 KİLOGRAM BUĞDAY 1 LİTRE GAZ YAĞI EDİYOR"

Duvar'ın haberine göre;  Doğalgaza ve elektriğe gelen zamların insanları alternatif aramaya yönelttiğini vurgulayan Özsaçmacı, “siz bilmezsiniz o eski günleri yağ kuyruğunu, gaz kuyruğunu diye sıralayan iktidar payandası bizi iyice mukallit etti” diye konuştu. 

Özsaçmacı yağa, şekere, una, ekmeğe, çaya, simide, kömüre, gaza, elektriğe suya zam yapıldığını aktardı.” Saçmacı, doğalgaza, elektriğe gelen zamların vatandaşları alternatif aramaya yönettiğini, bu gidişle insanların gaz lambalarını nostalji duvarlarından indirip kullanacağını kaydetti

 Özsaçmacı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kullanalım kullanmasına da gaz yağının fiyatını biliyor musunuz? Şöyle anlatayım 7 kilogram buğday satarsan, 1 litre gaz yağı alabilirsin. Asgari ücretin kalan kısmı yağı almaya ancak yetiyor. Bir yüzükle gelip, simit hesabı yapıp, milleti idare lambasına muhtaç eden bu güne ne denir? Bu millet ne yapsın? Tüm bu yolsuzluklar karşısında milletimize, ‘lambaya püf de, of deme oh de’ diyoruz.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık