Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

İYİ Parti'den koronavirüs önlemleri!

Kongre süreci devam eden İYİ Parti’de, koronavirüs salgını nedeniyle kongre, toplantı ve etkinliklerde temizlik ve hijyen şartlarına riayet edilmesi, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili ve yetkili kurumların önlemlerine ve tavsiyelerine uyulması konusunda tüm teşkilatlar uyarıldı.

İYİ Parti'den koronavirüs önlemleri!
  • 14 Mart 2020, Cumartesi 16:50

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın tarafından acil koduyla 81 il başkanlığına gönderilen duyuruda şöyle denildi:

“Saygıdeğer İl Başkanlarımız,
Malumlarınız olduğu üzere koronavirüs salgını nedeniyle başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili ve yetkili kurumlar bir dizi tedbirler almaktadır. Konuya ilişkin yayınladığımız daha önceki duyuruda parti teşkilatlarımızın alınan tedbirlere uygun olarak hareket etmeleri istenmişti. Ayrıca konu İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Arslan tarafından da başkanlarımıza şifai olarak ifade edilmişti.

Koronavirüs salgını devam ettiği sürece parti teşkilatlarımızca yapılacak kongre, toplantı ve benzeri programlarda azami dikkat, özen ve hassasiyet gösterilecektir.

Yapılacak kongrelerde, kongre öncesinde ilgili belediye ve sağlık kuruluşlarından da yardım ve destek alarak salonların temizlik ve mikroplara karşı dezenfekte işlemlerinin mutlaka yaptırılması.

Kongreye katılan herkese salon girişi ve çıkışında kolonya ikram edilmesi,

Kongrede seçim aşamasına geçildiğinde salonun boşaltılarak, oy kullanma düzeninin kalabalık olmayan gruplar halinde sağlık ve hijyen şartlarına dikkat edilmek suretiyle temin edilmesi,

Teşkilatlarımızca yapılacak tüm etkinliklerde; katılım sayısına, duruma, yere ve ortama göre benzeri tedbirlerin alınması, ilgili sağlık ve kamu kuruluşlarıyla işbirliği yapılması,
Bu duyurunun ilinizdeki tüm teşkilatlarımıza duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

İYİ PARTİ TEŞKİLATLARI KORONOVİRÜS ÖNLEMLERİNİ TİTİZLİKLE UYGULAMAYA BAŞLADI

Öte yandan koronovirüs salgınının Türkiye’de genel hayatı etkileyebilecek bir düzeye erişmesi durumunda kongrelerin ertelenmesi söz konusu olursa, bu durumun Genel Merkezin alacağı kararla tüm teşkilatlara ivedi olarak duyurulacağı daha önce tüm teşkilatlara bildirilmiş ve kongrelerde yetkili kurumların aldığı sağlık önlemlerine uygun hareket edilmesi istenmişti.

İYİ Parti teşkilatları da kongre yapılacak yerlerde koronovirüse karşı ilgili kurum ve kuruluşlardan da destek alarak gerekli tedbirleri almaya ve yapılan tavsiyeleri titizlikle uygulamaya başladılar.

Kırşehir’de 15 Mart Pazar günü yapılacak İYİ Parti Merkez İlçe kongresi öncesinde kongrenin yapılacağı Neşet Ertaş Kültür Merkezi Kırşehir Belediyesi görevlilerince dezenfekte edildi.

Karaman’da bugün yapılan kongre öncesinde de İYİ Parti yetkililerinin isteğiyle Karaman Belediyesi yetkilileri salonu arınık ettiler. Kongreye gelen partili, davetli ve vatandaşlara kadim bir Türk geleneği olan kolonya ikramı yapıldı. Alınan önlemlerin ardından daha sonra divan teşekkül ettirilerek kongreye geçildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık