Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4837
  • Euro 11.0369
  • GR ALTIN 548.37
  • ÇEYREK 898.9

İYİ Parti’den İSU’ya köprü çağrısı: Yapamıyorsanız söyleyin, biz yaparız!

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, 2014 yılında yıkılan ve yerine yenisi yaklaşık 7 yıldır inşa edilmeyen, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın 22 Mart’ta gazetemize yaptığı açıklamada 1 ay içinde başlayacağını söylediği ancak açıklamanın üzerinden 33 gün geçmesine rağmen başlanmayan köprüyle ilgili konuştu, “Yapmayacaksanız, biz yaparız” dedi

İYİ Parti’den İSU’ya köprü çağrısı: Yapamıyorsanız söyleyin, biz yaparız!
  • 26 Nisan 2021, Pazartesi 20:28

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, daha önce İYİ Parti Kartepe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkocağa’nın defalarca dile getirdiği, 2014 yılında sel felaketinde yıkılan Eşme Sahili’nde Maden Dere üzerindeki köprünün o günden bu yana bir türlü tekrar inşa edilmemesiyle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kartepe Eşme Mahallesi Mustafa Karacaoğlu Sokak ile Limandere Sokak’ı birbirine bağlayan Maden Dere’nin üzerindeki köprü için 22 Ocak’ta ihaleye çıkılacağı ve 27 Şubat’ta yer teslimi olacağı belirtilmişti. Çalışmaların başlamaması üzerine İYİ Parti Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin Kocaağa, 22 Mart’ta bölgeye giderek çektiği video ile İSU Genel Müdürlüğüne ihaleyi sormuştu. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık da gazetemiz aracılığıyla Kocaağa’nın sorusuna yanıt vermişti. Sağlık, Maden Dere üzerindeki köprüyü de içine alan ihalenin yapıldığını, müteahhit firma ile sözleşmenin imzalandığını, yer tesliminin henüz gerçekleşmediğini, 1 ay içerisinde çalışmaların başlayacağını söylemişti. Sağlık’ın bu açıklamasının üzerinden 34 gün geçti.

“GENÇLİK KOLLARIMIZLA YAPARIZ”

Tamyüksel, bugün Eşme Sahili’ne giderek ihaleyi alan firmanın herhangi bir malzemesini bölgede göremeyince İSU’ya seslendi, “Köprüyü yapmayacaksanız, biz gençlik kollarımızla ahşaptan yaparız” dedi. Tamyülsel’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Bu deremizin üzerinde 2014 yılında yaşanan sel felaketinde yıkılan bir köprümüz vardı. Buradan gelen yolumuzu karşı tarafla bağlayan küçük de olsa bir köprümüz vardı, 2014 yılında yaşanan sel felaketiyle bu köprümüz yıkıldı. Yaklaşım üzerinden 7 sene zaman geçti. 2021 yılının başında, ocak ayında, bir ihale yapıldı. İSU’nun buraya köprü yapılması için açtığı ihaleyi, bir firma kazandı ve en son 22 Mart’ta İSU, 1 ay içerisinde burada köprünün yapacağını açıkladı. Açıklamanın üzerinden 33 gün geçti, verilen süreyi 3 gün geçmiş durumda. Şimdi buradan soruyorum; Sevgili İSU yetkilileri, bu köprüyü yapacak mısınız, Eşmelilerin bu derdine çare olacak mısınız? Yapamıyorsanız bize söyleyin, biz gençlik kollarımızla geliriz, Eşmeliler için buraya ahşaptan bir köprü yaparız, en azından insanların karşıya geçmesini sağlarız.”

Kocaeli Barış Gazetesi


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık