Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5522
  • Euro 16.2262
  • GR ALTIN 906.69
  • ÇEYREK 1492.2

İYİ Parti'den işsiz gençler için ikinci şans okulu

İYİ Parti’nin iktidar hedefiyle hazırladığı projeleri içeren çalışmada, meslek lisesi öğrencilerinin güvencesiz çıraklık süreci ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Yapılan çalışmada, "İkinci Şans Okulları ve Garantili Yetenek Programları oluşturulacak" denildi.

İYİ Parti'den işsiz gençler için ikinci şans okulu
  • 14 Mayıs 2021, Cuma 13:42

Milliyet'ten Bahar Atakan'ın haberine göre, Yüksek öğrenim ve mesleki eğitim kurumu mezunlarının beklentileriyle iş dünyasının beklentilerinin örtüşmediği kaydedilen çalışmada öne çıkan bazı projeler şöyle:

- Çıraklara işçi niteliği tanınarak, iş ve sosyal güvenlik yasalarının kapsamına alınmaları sağlanacak.
 
- Üniversiteler, özel sektör, devlet planlama ve kalkınma kurumlarının ortak karar aldığı bölgesel koordinasyon merkezleri kurulacak.

- Teknoloji kampüsleri ve uzmanlaşmış meslek yüksekokulları kurulacak.

- Her mahallede çocukların yetenekleri ve isteklerini küçük yaştan itibaren tespit edecek kariyer planlama merkezleri oluşturulacak.

- Gençler için güvenceli ve esnek çalışma modelleri yaygınlaştırılacak. Böylece gençler, yarı zamanlı çalıştıklarında da belirli sosyal güvencelere sahip olacak.
 
- İkinci Şans Okulları ve Garantili Yetenek Programları oluşturulacak. İkinci Şans Okulları ile uzun zamandır işsiz olan gençlere tekrar eğitim imkanı verilerek istihdama kazandırılmaları sağlanacak.

Garantili Yetenek Programları ile yeni kariyer alanına yönelmek veya becerilerini geliştirmek isteyen gençlere haftalık belirli ücret karşılığında eğitim olanakları sunulacak.

 

Etiketler: iyi parti işsizlik

yukarı çık