Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

İYİ Parti'de kongre sonuçları netleşti!

İYİ Parti'de il kongreleri devam ediyor...

İYİ Parti'de kongre sonuçları netleşti!
  • 12 Temmuz 2020, Pazar 14:01

İYİ Parti'de kongre heyecanı devam ediyor. İşte detaylar...

BOLU

İYİ Parti Bolu 2. Olağan İl Kongresi sosyal mesafe kuralları korunarak gerçekleştirildi.

157 delegenin oy kullandığı kongrede 156 delegenin oyunu alan mevcut İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, yeniden İYİ Parti Bolu İl Başkanlığına seçildi.

MERSİN

İYİ Parti Mersin 2. Olağan İl Kongresi bugün yapıldı. Önceki dönem il başkanı Mehmet Dutar tek aday olarak çıktığı seçimde yeniden Mersin İl Başkanı oldu.

IĞDIR

İYİ Parti Iğdır 2. Olağan kongresi, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Yiğit Karakış'ın divan Başkanlığında toplandı.
Kongre sonucunda mevcut İl Başkanı Fuat Ata yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi.

Partililer yeniden il başkanı seçilen Fuat Ata'ya başarılar dilerken, Ata da delegelere, partililere ve katılımcılara teşekkür etti.

KAYSERİ

İYİ Parti Kayseri Teşkilatı 2. Olağan İl Kongresi yapıldı. Mevcut il başkanı Süleyman Bozkurt’un yeniden aday olmadığı seçimlerde Metin Soylu ve Sebati Ataman’ın listeleri yarıştı. Yapılan genel kurulda delegelerin 309 oyunu alan Sebati Ataman yeni Başkan olurken diğer aday Metin Soylu 218 oyda kaldı.

AYDIN

İYİ Parti Aydın teşkilatı kongre için İncirliova Kültürpark tesislerinde buluştu. Kongrede, Kongrede, mevcut Başkan Cemal Sarı, Yüksel Öztürk ve Süleyman Demirci il başkanlığı için yarıştı. Delgelerin 251 oyunu alan Süleyman Demirci İYİ Parti Aydın İl Başkanı seçildi.

GAZİANTEP

Gaziantep İl Başkanlığı için Oğuz Hocaoğlu ve Turgay Köşker yarıştı. Üçüncü aday olan İyi Parti Gaziantep Kurucu İl Başkanı İzzettin Şahin ise seçimden Turgay Köşker lehine çekildi.

423 delegenin oy kullandığı seçimleri, 260 oy alan Oğuz Hocaoğlu kazandı

ARTVİN

İYİ Parti Artvin ikinci olağan kongresi nefes kesen bir yarışa sahne oldu. İYİ Parti Artvin İl Başkanı Necat Kaşıkçı'nın aday olmadığı kongrede iki aday kıran kırana yarıştı. Oy sayımı sonucunda iki adayın yenişemediği görüldü. Aday olan Tahsin Arslan 204, diğer aday Kemalettin Akgök de 204 oy aldı.  Seçim kurulunda çekilen kurayı kazanan Kemalettin Akgök yeni Artvin il başkanı oldu.

HAKKARİ

Mevcut İl Başkanı Yaşar Yorulmaz tekrar seçilerek güven tazeledi.

BAYBURT

İYİ Parti Bayburt İl Kongresi, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 21. Dönem Bayburt Milletvekili Şaban Kardeş, Bayburt Kurucu İl Başkanı Süleyman Burç, Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, ilçe başkanları, siyasi parti temsilcileri, delegeler ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kongrede tek aday olan İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı yeniden seçilerek güven tazeledi. Başkan seçilen Kırıcı, katılımcılara, delegelere ve partililere teşekkür etti.

MARDİN

İYİ Parti Mardin 1. Olağan Kongresi Mardin Öğretmenevi toplantı salonunda büyük bir coşkuyla yapıldı.

Kongre sonucunda İYİ Parti Mardin il Başkanı Süleyman Akar yeniden seçilerek güven tazeledi.

 

Etiketler: iyi parti

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık