Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli'den 'Kurultay' açıklaması: İYİ Parti'yi karıştırma çabaları sonuç vermeyecektir!

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, 2. Olağan Kurultaya ilişkin açıklamada bulundu. Kuvvetli, "Delege İradesi tecelli etmiştir, İYİ Parti'yi karıştırma çabaları sonuç vermeyecektir!" dedi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli'den 'Kurultay' açıklaması: İYİ Parti'yi karıştırma çabaları sonuç vermeyecektir!
  • 27 Eylül 2020, Pazar 22:09

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin yaptığı açıklama şöyle:

İYİ Parti ailesi olarak 2.olağan Büyük Kurultayımızı 20 Eylül 2020 tarihinde, Ankara'da muhteşem bir atmosferde ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

Bu kurultayda bir kez daha anlaşılmıştır ki Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti'miz, Türk milletinin son umududur ve iktidar yürüyüşünü hızla sürdürmektedir.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in tarihe not düşülecek nitelikte konuşması da bunu kanıtlar niteliktedir. Ancak İYİ Parti’nin yükselişi karşısında hızla güç kaybeden AK Parti bu durumu daha fazla sindirememiş olacak ki; İYİ Parti’ye kontrolündeki yandaş medya üzerinden, dışarıdan ve içeriden müdahale ederek kendi güç kaybını önlemeye çalışmaktadır.

AK Parti’nin millet nezdinde kabul görmediğinin artık farkına varması ve bunu kabullenerek siyaseti kurallarına göre yapması tek dileğimizdir. Siyasi etikten uzak bir anlayışla hareket etmelerinin Türk milletine verdiği zarar ortadadır.

Bilinmelidir ki AK Parti’yi bu günlere getiren milletimizin teveccühü artık İYİ Parti’den yanadır. AK Parti kirli siyasetiyle İYİ Parti'nin ilerleyişinin önüne geçemeyecektir.

18 yıl sonunda Türkiye'yi yönetemez hale gelen AK Parti iktidarı; iktidarın tek alternatifi olan partimizin içine elini sokarak iktidarda kalabilmek için yeni yol ve yöntemler kullanmak istemektedir. İYİ Parti 2. Olağan kurultayı sonrası tartışmaların bu merkezlerden kaynaklandığını herkes bilmelidir.

Herkes bilmelidir ki parti tüzüğümüz, Sayın Genel Başkanımıza Başkanlık Divanını belirleme yetkisi vermiştir. Bu yetki Sayın Genel Başkanımızın yalnızca kendi uhdesinde olan bir tasarruftur.

Çeşitli yol ve yöntemlerle İYİ Parti'ye ayar vermeye çalışanlar bilsinler ki, liderimiz Sayın Meral Akşener, bugüne kadar gösterdiği kararlı duruşuyla bütün bu baskı ve yönlendirmelere itibar etmeyecektir.

İYİ Parti'ye gönül veren herkesi kucaklayarak Sayın Genel Başkanımızın belirleyeceği Başkanlık Divanı ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı uyum ve ahenk içerisinde partimizi iktidara taşıyacağız.

Kurultayda GIK'e aday olup üst kurul delegelerinden seçilebilecek oyu alamayan arkadaşlarımızı bahane ederek Başkanlık Divanı ve TBMM Grup Başkanlığı ve Grup
üzerinden yandaş medya desteğiyle yürütülen algı operasyonunun asla bir karşılığı yoktur ve olmayacaktır.

Bunların sosyal medya grupları üzerinden partimize yönelik oluşturmak istedikleri yıpratma kampanyalarının da partililerimizin vicdanında bir karşılığı yoktur ve olmayacaktır.

Genel Başkanımızın liderliğinde iktidara yürüyen partimizin Türkiye’nin tamamında il, ilçe, belde, köy ve mahallelerde teşkilatlatlanması elbette ki ciddi bir mücadele ve birikimin sonucudur. Dolayısıyla herkes haddini hududunu bilmelidir. Tarlada izi olmayanların harmanda gözü olmamalıdır.

Delegelerimizin hür ve ortak iradeleri ile belirlemiş olduğu sonuç ortadadır. Delegenin hür iradesi sandıkta tecelli etmiş, yasal olarak da tescil edilmiştir. Bu iradeye rağmen Genel Başkanımıza hangi gerekçe ile olursa olsun nezaketsiz bir yaklaşım gösteren, partimizin moral motivasyonunu bozmak isteyenlerin günü geldiğinde teşkilat mensuplarımızdan en sert demokratik tepkiyi göreceğine yürekten inanıyorum.

İYİ Parti'mizin 2. Olağan Büyük Kurultayının partimize, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e ve Genel Merkez organlarına seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

 

 

 

İYİ Partili başkandan çarpıcı açıklama: İktidarın İYİ Parti'yi karıştırmasına fırsat vermeyin! İYİ Partili başkandan çarpıcı açıklama: İktidarın İYİ Parti'yi karıştırmasına fırsat vermeyin!

İYİ Parti Tekirdağ il başkanı Alkaya: Kapris ve komplo teorisi üretmeye gerek yok! İYİ Parti Tekirdağ il başkanı Alkaya: Kapris ve komplo teorisi üretmeye gerek yok!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar: Delege vicdanıyla oy kullandı! Oy alamayanlar delegeyle nedenlerini konuşmalı! İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar: Delege vicdanıyla oy kullandı! Oy alamayanlar delegeyle nedenlerini konuşmalı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık