Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2277
  • Euro 10.7713
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 867.27

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, hakaretten açılan davada beraat etti

Yazısında İYİ Parti’ye İP diye nitelendiren gazetesi Nedim Şener’e twitterda açılan ‘İPneNEDİM’ tahtag üzerinden cevap veren İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya hakaretten açılan davada beraat etti.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, hakaretten açılan davada beraat etti
  • 16 Şubat 2021, Salı 17:44

Edinilen bilgiye göre Gazeteci Nedim Şener İYİ Parti’yİ İP diye nitelendirmişti.

Bunun üzerine İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya Şener’e twitterda açılan ‘İPneNEDİM’ tahtag üzerinden cevap vermişti.

Bunun üzerine Şener, Alkaya hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Bakırköy 18. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada İl Başkanı Alkaya beraat etti. Mahkeme Twitter üzerinde açılan #İPneNedim tahtag ile cevap verildiği verilen cevapta hakaret olmadığına hükmetti.

Alkaya, “Şener paylaşımlarında söylemlerinde sürekli olarak İP demektedir. Ben de İYİ parti İl Başkanı olarak  İYİ Parti’ye İP olarak ifade ettiği için İP’in ne olduğunu sosyal medya üzerinden kendisine sordum. Bu kişi de kendisine hakaret olarak algılamıştır. Ben malum gazeteciyi hiç görmedim. Basın organları dışında tanımam. Bu sorumdan böyle anlam çıkarması manidardır. Söz konusu şahıs ve bu tarz kişilere tweet atmamın sebebi  İl Başkanı olarak şeref ve onur duyduğum İYİ Parti’min adını art niyetli olarak ısrarla İP olarak kullanmasıdır” dedi.

tekirdagodak.com


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık