Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2555
  • Euro 10.7677
  • GR ALTIN 527
  • ÇEYREK 867.09

İYİ Parti heyeti İkizdere'deki vatandaşları ziyaret etti!

İYİ Parti heyeti İskencedere Vadisi'ndeki köylüleri ziyaret etti. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, "AK Partililer firmanın avukatlığını yapacağına bu vatandaşın derdini dinlesinler" dedi.

İYİ Parti heyeti İkizdere'deki vatandaşları ziyaret etti!
  • 06 Mayıs 2021, Perşembe 20:42

İYİ Parti Çevre ve Doğa Politikaları Başkanı Arzu Önşen başkanlığındaki İYİ Parti heyeti, Rize'nin İkizdere ilçesinde taş ocağı açılmak istenen İskencedere Vadisi'ne giderek nöbette olan köylüleri ziyaret etti.

Liman projesine karşı olmadıklarını söyleyen İYİ Partili Önşen, "Biz 'istemezcu' değiliz. Liman yapılsın, ama limanı yaptığında yer üstü zenginliğini yok etmiş oluyorsun. Bu bölgenin turizmini, ekonomisini, arıcılığını, hayvancılığını yok etmiş oluyorsun. Buraya liman yapılsa ne, burada siz yaşayamadıktan sonra. Halk burada tutunamadıktan, hastalandıktan sonra limanın size ne faydası var? Bizim istediğimiz, sürdürülebilir sistemler olsun. Sen var olanı, 200 yılda bir daha bu hale gelemeyen şeyi yok etme" diye konuştu.

'BÜTÜN BÜROKRATLAR DA BU BEŞ MÜTEAHHİTE Mİ ÇALIŞIYOR?'

Önşen, ihalelere ilişkin olarak ise, "Biz beş müteahhiti doyuramadık diyoruz ya, bütün bürokratlar da bu beş müteahhite mi çalışıyor? Halkına çalışacak bu bürokratlar. Devletin görevi milleti kalkındırmaktır. Bak, bacılarım, ablalarım burada gözü yaşlı, ağlamayacak. Bir avuç ata toprağı için o savaşı veriyorsa zaten bir şey yanlış" dedi.

'CENNETİ CEHENNEME ÇEVİRMEYİN'

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de "Buradan özellikle yereldeki AK Partililer'e sesleniyorum, onlar firmanın avukatlığını yapacağına bu vatandaşın derdini dinlesinler. Bu vatandaşın derdine çare olsunlar, vatandaştan yana olsunlar, firmanın avukatlığını yapmasınlar" diye seslendi.

İskencedere Vadisi'nin koruma altında alınan 200 bölgeden biri olduğunun altını çizen İYİ Partili Örs, "Sit alanı ilan edilmiş bir bölge. Şu bölgeye taş ocağını kurmak, şurayı tozu dumana katmak çok büyük bir vicdansızlık. Diyoruz ki, İkizdere, burası cennet bir yer burayı cehenneme çevirmeyin. Bizim dediğimiz bu. AK Parti iktidarına da diyoruz ki, işte millet, köyün ahalisi burada. Buradaki vatandaşlarımızın yapmış olduğu mücadeleyi, bir takım terör unsurlarıyla yan yana koymak, bu insanların adlarını onlarla birlikte anmak akla sığan bir şey değil, insafsızlıktır" dedi.

İkizdere'de direniş sürerken Bakanlık Cengiz İnşaat'a ikinci taş ocağı izni verdi İkizdere'de direniş sürerken Bakanlık Cengiz İnşaat'a ikinci taş ocağı izni verdi

İlber Ortaylı: İkizdere köylülerinin direnişini haklı görüyorum İlber Ortaylı: İkizdere köylülerinin direnişini haklı görüyorum

İYİ Partili Hüseyin Örs'ten iktidara İkizdere çağrısı! İYİ Partili Hüseyin Örs'ten iktidara İkizdere çağrısı!

Koray Aydın: İkizdere yeşil kalacak; Sonsuza kadar... Koray Aydın: İkizdere yeşil kalacak; Sonsuza kadar...


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık