Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5629
  • Euro 10.1653
  • GR ALTIN 497.93
  • ÇEYREK 817.42

İYİ Parti 2 yaşında! Akşener'den Erdoğan'a çağrı

İYİ Parti kuruluşunun 2. yılını Ankara’da bir otelde verdiği resepsiyonla kutladı.

İYİ Parti 2 yaşında! Akşener'den Erdoğan'a çağrı
  • 26 Ekim 2019, Cumartesi 13:41

İYİ Parti, kuruluşunun 2. yılı resepsiyonuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeloğlu, Hayati Yazıcı; DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, İYİ Parti vekilleri, kurucuları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptı.

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

İYİ Parti’nin kuruluş yıl dönümü resepsiyonuna katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya seslenen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu ve ben imzalayacağım, teklif bizden destek sizden” ifadelerini kullandı.

Akşener, “Lütfen bunu Sayın Cumhurbaşkanına iletin, bir yıldır milletimiz uygun gördü Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini deniyoruz. Ama olmuyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin iyiliği için gelin, olmayan bu sistemi değiştirelim. Sayın Kılıçdaroğlu ve ben imzalayacağım, teklif bizden destek sizden” dedi.

“PARTİLERİ ULVİ YAPAN VESİLE OLDUKLARI HAYIRLARDIR”

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu “Türkiye çok pahalı bir yurttur. Dünyada bizim kadar bedel ödemeye razı olan başka bir millet olmadığı için burası bizim yurdumuzdur. Dolayısıyla memleket, millet yükü çekecek kadroların, böyle çetin zorluklarla pişmiş kadrolar olması kıymetlidir. Dilerim, partimizin çekmiş olduğu zorluklar, memleketin zor günlerini, kolay edecek bir parti için kıvam tutma süreci olsun. İYİ Parti gerçekten iyi oldu, şunu belirtmek lazım partiler ulvi olarak kıymetli değildir. Partileri ulvi yapan vesile oldukları hayırlardır” dedi.

“ZAMANINDA AĞZINI AÇMAYANLARA BİLE CESARET VERDİK”

Partinin zor ve meşakkatli bir süreçle kurulduğunu belirten İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Hani çok sevdiğiniz birinin doğum gününü kutlarken içinizden aka aka dersiniz ya “İyi ki doğdun” diye. Ben de partimiz için iyi ki doğdu diyorum. 10-20 yıl sonra bu salondaki arkadaşlarımız gerçek iyi gerçek cesur arkadaşlar olarak anılacaklar. Ben bugün parti kuranlara da sitem ediyorum bazen, zamanında ağzını açmayanlara bile cesaret verdik şimdi parti kurduruyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık