Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6743
  • Euro 10.1769
  • GR ALTIN 491.24
  • ÇEYREK 806.05

İşte Yurt genelinde vaka sayılarının en fazla artış gösterdiği il

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıkladığı güncel Korona virüsü risk haritasında, son bir haftada en fazla vaka artışı görülen illerden Rize'de ilave Covid-19 servisleri açılmaya başlandı.

İşte Yurt genelinde vaka sayılarının en fazla artış gösterdiği il
  • 13 Ağustos 2021, Cuma 15:00

Doğu Karadeniz’de çay ve fındık hasat sezonuyla başlayan göçlerle Korona virüü vakaları yeniden artışa geçti.

Yaşanan artış, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından 31 Temmuz-6 Ağustos arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarına ilişkin paylaşımına yansıdı.

EN FAZLA ARTIŞ RİZE...

Yurt genelinde vaka sayılarının en fazla artış gösterdiği il Rize oldu.

Rize’de her 100 bin kişide görülen vaka sayısı bir haftada ikiye katlanıp 243,64’ten 503,27’ye çıktı.

Geçen haftaya kıyasla yüzde 106,63lük vaka artışı gözlenen kentte artan vakalarla, hastanelerde ise ek Covid-19 servisleri açıldı. İl Sağlık Müdürlüğünün aldığı kararla, kentte randevusuz hasta kabul edilmemeye de başlandı.

EK COVİD SERVİSLERİ AÇTIK

Kişisel tedbirlere uyulması çağrısında da bulunan Dr. Kostakoğlu, "Bayram öncesi dönemde vakalar azalmış, servis sayısını ikiye kadar düşürmüştük. Şu an 4üncü servisi açtık. Artık hastanelerimizde hasta yoğunluğunun önüne geçmek için randevusuz hasta kabul edemiyoruz ama hala randevusuz hasta geliyor, bu da bizim sağlık hizmetimizi sekteye uğratıyor. Acil sağlık hizmeti alması gerekenlerin de zor duruma düşmesine sebep oluyor. Bu yönde de halkımızın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Kişisel korucuyu kurallara uymalıyız, aşımızı muhakkak olmalıyız ve asla maskeden taviz vermemeliyiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler: Koronavirüs Rize

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık