Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

İşte Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün arasını bozan isim!

Aylardır hazırlıklarını sürdürdüğü yeni partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na veren Ali Babacan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arasının bozulduğu belirtilmişti. İki ismin arasında AK Parti eski Milletvekili Mehmet Faruk Bayrak nedeniyle kriz yaşandığı öğrenildi.

İşte Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün arasını bozan isim!
  • 10 Mart 2020, Salı 15:58

Yeni parti kurma çalışmalarında sonra gelen ve partisinin kuruluş dilekçesini resmi olarak İçişleri Bakanlığı’na sunan Ali Babacan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Kurucular Kurulu listesi nedeniyle anlaşmazlığa düştüğü iddia edilmişti.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; İki isim arasındaki krizin nedeninin Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen ve yeni partinin A takımında olması beklenen AK Parti eski Şanlıurfa milletvekili Mehmet Faruk Bayrak’ın Kurucular Kurulu listesine alınmaması olduğu ortaya çıktı.

GÜL TAVSİYE ETTİ 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ali Babacan’a tavsiye ettiği AKP eski milletvekili Mehmet Faruk Bayrak’ın, parti kurma çalışmalarının başından bu tarafa Babacan’ın A takımında olmasına kesin gözü ile bakılıyordu. Ancak Bayrak, açıklanan listede yer almadı. Bayrak’ın Babacan’ın partisinde yer almamasının nedeninin görüş ayrılığı olduğu belirtildi.

KIZININ YÜZÜĞÜNÜ GÜL TAKMIŞTI

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Alfa/Everest yayınlarının sahibi Mehmet Faruk Bayrak’ın kızının nişan töreninde yüzükleri de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül takmıştı. Nişan töreni, İstanbul Büyükdere’deki Kral Faysal Korusu’nda yapılmış, Bayrak ailesinin konuğu olan Abdullah Gül, törene eş


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık