Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

İstanbul merkezli 4 ilde terör örgütü PKK operasyonu!

Terör örgütü PKK'nın cezaevleri yapılanmalarında aktif olarak faaliyet yürüttüğü tespit edilen şüphelilere yönelik İstanbul merkezli dört ilde operasyon düzenlendi.

İstanbul merkezli 4 ilde terör örgütü PKK operasyonu!
  • 20 Ağustos 2021, Cuma 18:52

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde terör örgütü PKK’nın cezaevleri yapılanmasına finans temini faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalar neticesinde dört ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. İstanbul, Batman, Diyarbakır ve Muğla’da yapılan operasyonlarda 38 şüpheliden 28’i gözaltına alındı.

KONUŞANLARI CEZALANDIRIYORLARDI

Sözcü'nün haberine göre; Yapılan çalışmalarda, terör örgütünün cezaevi yapılanmasının ‘ideolojik eğitim’, ‘dağa çıkacak eleman hazırlama’, ‘örgüt aleyhine ifade verenlerin cezalandırılması’, ‘kopuşları önleme’ gibi faaliyetleri gerçekleştirdikleri belirlendi.

AÇLIK GREVİ, İNTİHAR TALİMATI

Şüphelilerin ayrıca, cezaevindeki tutuklular üzerinden sözde hak ihlalleri için uluslararası kamuoyunda gündem oluşturmaya çalışma, sınır dışı operasyonların durdurulması için propaganda gibi çalışmaların da yaptıkları anlaşıldı. Bu amaçla, açlık grevleri, ölüm oruçları, intihar eylemleri, mahkeme boykotları, cezaevi isyanları gibi talimatların verildiği öne sürüldü.

ÜST YAPIYLA BAĞLANTILI

Emniyet birimlerince tespit edilen cezaevi yapılanmasının terör örgütünün kırsal alan sözde üst yönetimine doğrudan bağlı olduğu da belirlendi.

Örgütün devamını sağlama adına para ve diğer maddi ihtiyaçların da bu yapı tarafından cezaevlerine aktarıldığı tespit edildi.

Şüphelilerin ikametlerinde ve üstlerinde yapılan aramalarında çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman ve kitap, bir adet ruhsatsız tabanca, 51 fişek, bir yivsiz av tüfeği, uyuşturucu hap, afyon sakızı ele geçirildi.

Etiketler: pkk

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık