Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.3373
  • Euro 15.1363
  • GR ALTIN 787.13
  • ÇEYREK 1291.8

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yangın bölgesinde!

Türkiye’nin ormanlık alanlarında çıkan yangınlarla mücadele 5 gündür aralıksız sürüyor. Bölgedeki yangın söndürme çalışmalarına destek veren İBB ekiplerinin yöneticileri; söndürme amaçlı kullanılan su ve su tanklarına ulaşmada daha güçlü bir koordinasyonuna ihtiyaç olduğuna dikkat çekti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yangın bölgesinde!
  • 03 Ağustos 2021, Salı 22:51

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı ekipler, Antalya'nın Manavgat ilçesi ile Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde başlayan ve rüzgârın da etkisiyle yayılan orman yangınlarına karşı sürdürdüğü mücadelesine devam ediyor.

İBB'nin ekipleri; İBB Acil Durum ve Afet Müdahale Planı'nda görevli birimlerinden kuruldu.

Yangın bölgelerinde İBB'ye bağlı 273 personel, 44 araç ve ekipmanla görev yapıyor.

VETERİNERLER İLAÇ VE BESİN GÖTÜRDÜ

Yangın bölgelerinde yurttaşlarla birlikte mağdur olan hayvanlar için de İBB harekete geçti. Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü'nden 8 personel, 2 araçtan oluşan 2 ekip  dün de 1 ton besin değeri yüksek kedi- köpek maması, 35 kalem tıbbi sarf malzeme ve 25 kalem ilaç ile yangın bölgelerine gitti. Ekipler, Manavgat ve Marmaris'te belediye veteriner hizmetleri ile koordine çalışma yürütüyor.

KOORDİNASYONUN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Bölgede etkinlik gösteren İBB ekiplerinin yöneticileri, farklı kurumlardan yangına müdahale eden ekiplerin koordineli çalışmalarının önemine dikkat çektiler.  Söndürme amaçlı kullanılan su ve su tanklarına ulaşımda daha güçlü bir koordinasyonun kurulmasına vurgu yapan yöneticiler, “Bölgede yangın söndürme çalışmalarına katkı yapan başka kurumlardan arkadaşlarımız ve ekiplerimiz var. Doğal olarak herkes farklı bir telsiz frekansı kullanıyor. Bu da sağlıklı bir iletişimin kurulmasında engel oluşturuyor. İletişimin daha güçlü olabilmesi için bir koordinasyona ihtiyaç olduğunu görüyoruz” değerlendirmesini yaptılar.

İSKİ YANGIN YERİNDE

Perşembe akşam saatlerinde yola çıkan İSKİ'ye ait; 8 personel 4 araçtan oluşan ekip Cuma günü Manavgat'a ulaştı. Antalya Su ve Atıksu İdaresi ile koordineli olarak çalışan İSKİ, beraberinde götürdüğü jeneratörleri bölgedeki 2 farklı temiz su terfi merkezine takviye etti.  Bugün ayrıca, Muğla ve Antalya'daki ekiplerin ihtiyaçları doğrultusunda 101 personel, 1 araç ile bölgeye lojistik malzeme gönderildi.

Sözcü


yukarı çık