Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8132
  • Euro 9.1382
  • GR ALTIN 473.45
  • ÇEYREK 776.74

İsrail'den skandal hareket !

İsrail karantina uygularım dedi, Alman bakan Filistin ziyaretini iptal etti...

İsrail'den skandal hareket !
  • 09 Haziran 2020, Salı 17:10

İsrail yönetimi koronavirüs önlemlerini gerekçe göstererek Almanya Dışişleri Bakanı Maas'ın Filistin'e yapacağı ziyarete engel oldu.

Euro News’in haberine göre, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin tek taraflı "ilhak" planı konusunda Tel Aviv yönetimini uyarmak için çarşamba yapacağı İsrail ziyaretinin ardından Filistin tarafına geçmeyi planlıyordu.

İsrail tarafı Maas'a, Covid-19 salgınını gerekçe göstererek Ramallah'a gitmesi halinde Tel Aviv'e döndüğü takdirde, kendisinden iki hafta karantinada kalmasının istenilebileceği mesajını iletti.

Bunun üzerine Alman bakan Maas, İsrail'in bu tutumu nedeniyle Ramallah'a gitmekten vazgeçerek Filistinli yetkililerle, İsrail tarafından video konferans aracılığıyla görüşme kararı aldı.

İsrail basını, Maas'ın Tel Aviv yönetimini, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri tek taraflı "ilhak" planı hakkında uyarmak için 10 Haziran Çarşamba günü İsrail'e geleceğini yazmıştı.

FİLİSTİN'DE HAVAALANI YOK, YURT DIŞINA ÇIKMAK İSTEYEN İSRAİL TOPRAKLARINA GEÇMEK ZORUNDA

Ziyarette Maas'ın ülkesinin İsrail ile ittifakını devam ettirmek istediği ancak tek taraflı "ilhakın" Berlin yönetimini İsrail ile olan ilişkileriyle; uluslararası hukuk ve Avrupa Birliği değerleri arasında seçim yapmak zorunda bırakacağı mesajını ileteceği aktarılmıştı.

Havalimanı bulunmaması ve işgal altında olması nedeniyle Filistin'i ziyaret etmek isteyenler, İsrail üzerinden ülkeye giriş yapmak zorunda kalıyor. Yurt dışına gitmek isteyen birçok Filistinli uçağa binebilmek için kendi pasaportları dışında İsrail, Lübnan ya da Ürdün vatandaşlığına sahip ve bu pasaportlarla seyahat ediyor.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık